Боргова пастка: скільки українців беруть кредити, щоб дожити до зарплати

Читать на русском
Автор
Відсотки "капають" і борг зростає Новина оновлена 23 квітня 2025, 10:08
Відсотки "капають" і борг зростає. Фото freepik.com

Як можна погасити борг та покращити кредитні умови, якщо грошей обмаль

Дедалі більше українців використовують кредити, щоб отримати швидкі гроші на нагальні потреби. Проте борги накопичуються і людина може навіть втратити майно через них.

Як розповіла LIGA.Life фінансова радниця та телеведуча Марина Абрамович, більшість кредитів (понад 50%) українці беруть на медичні потреби — послуги та ліки. Трохи менше ніж 30% — на сучасну техніку, тоді як 20-25% українців мають борг кредитним установам, щоб вистачило на "доживання" до зарплати.

Фінансистка наголошує — від частого використання кредитів з’являється звичка жити в борг. Для того, щоб борг можна було виплатити, кредитні зобов’язання не мають перевищувати менш як третину доходу.

Щодо кредитного навантаження на бюджет, рекомендую не перевищувати ліміт у 30% від доходу

Як погасити кредит, коли грошей обмаль

Абрамович наголошує — потрібно не панікувати та діяти планомірно. Перше — повідомити банк про важкий фінансовий стан та потребу у реструктуризації боргу. Іншим варіантом можна спробувати змінити умови договору чи попросити про пролонгацію боргу. Головне — не набрати нових кредитів для погашення попередніх.

Раніше "Телеграф" розповідав, що якщо банк пішов на зустріч і частину боргу анулював — це потрібно декларувати в податковій. Є межа, після якої з прощеного боргу потрібно платити податки.