Пашинський не порушив свого слова чи зобов'язань по допомозі військовим - Мирослав Гай про допомогу екснардепа підрозділам ЗСУ

Читать на русском
Автор

Кавалер орденів, офіцер Збройних Сил просить ВАКС дозволити взяти політика на поруки

Колишній народний депутат України Сергій Пашинський перед вторгненням Росії, розуміючи неминучість агресії РФ, не втік з країни, а навпаки активно допомогам готуватися до відбиття збройного нападу Росії, зокрема при організації підготовки оборони Києва.

Про це на засіданні у Вищому антикорсуді 26 лютого під час розгляду обрання запобіжного заходу для голови Національної асоціації підприємств оборонної промисловості України, екснардепу Сергію Пашинському повідомив Мирослав Гай, майор ЗСУ, кавалер орденів "За заслуги" та Богдана Хмельницького, який просить ВАКС дозволу взяти політика на поруки.

"Знаю Сергія Володимировича, як порядну відповідальну людину. Він жодного разу не порушив свого слова або якихось своїх зобов'язань, які він брав на себе по допомозі військовим підрозділам, бригаді. Нашим побратимам. Достеменно знаючи про початок повномасштабного наступу, він не покинув України. Більше того, зробив все, щоб організувати відсіч збройній агресії РФ. Він мав покинути Україну за ці роки десятки разів. Замість цього він обрав важкий складний шлях в боротьбі з російськими окупантами. Він неодноразово мені казав, що це для нього — головна мета, і я це побачив, тому що був присутнім при багатьох подіях, в яких брав участь. Я довіряю Сергію Володимировичу, тому впевнений, що за будь-якими проханнями суду я зможу доставити його за вимогою до судового залу, я маю транспортний засіб. Я знаю, де проживає Сергій Володимирович, знайомий з його родиною і впевнений, що зможу його привезти у будь-який момент за Вашим запитом", — заявив Мирослав Гай, звертаючись до судді ВАКС.

Він пригадав, що близько з Пашинським познайомився в 2021 році, "коли мене запросили в його кабінет". "Там мені і декільком ветеранам, — продовжив офіцер у своєму виступі, — громадським активістам він повідомив, що на жаль, він впевнений, що з високою ймовірністю у 2022 році буде повномасштабний напад РФ, виходячи з тої інформації, яка у нього була, з його знань історії та військової науки. Нам запропонували допомогти йому підготували все можливе для відсічі агресії Росії. І тоді почалася велика робота. Завдяки Сергію Володимировичу ми спромоглися повідомити про можливий повномасштабний наступ всіх високопосадових осіб".

За його словами, більше того, за сприяння Пашинського вдалося запустити програму підготовки операторів протитанкових засобів ПТРК "Стугна" на базі бригад ТРО, які тоді створювалися, і "підготували більше 20 розрахунків".

"Ми зібрали команди, які готувались до відсічі агресії в Києві. Готувались у вигляді підготовки транспортних засобів, рубежів відсічі цієї агресії, комунікації з військовими підрозділами, які могли брати в цьому участь… Сергій Володимирович організував команди по евакуації українських видів озброєння. На жаль, на той момент держава не організувала жодних дій по евакуації. Наші команди евакуювали протитанкові засоби, які згодом отримали десантники та інші підрозділи ЗСУ. Евакуювали ракети "Нептун" — зокрема ті ракети, які потім потопили крейсер "Москва", евакуювали РСЗО "Вільха", яка брала участь у відсічі агресії в Києві… Ми ставили питання, що країна не мала великокаліберної артилерії, і Сергій Володимирович спромігся знайти "Богдану", яка зараз вже відома в усьому світі… Далі вона брала участь у відсічі агресії на від Харківської області до Кривого Рогу і Херсону", — розказав він.

Також Мирослав Гай повідомив, що Пашинський запропонував зухвалу ідею з використанням САУ "Богдани" для операцій ЗСУ при деокупації українського острову Зміїний. А також продовжує допомагати ЗСУ і зараз.

Нагадаємо, раніше ми писали, що 12 лютого СБУ та НАБУ провели обшуки у будинку ексдепутата. Пашинському оголосили підозру в рамках кримінального провадження, зареєстрованого багато років тому. Його звинувачують у заволодінні нафтопродуктами вартістю 967 млн гривень, заарештованими у справі власника так званої групи компаній "Східно-Європейська паливно-енергетична компанія" (СЕПЕК). Окрім Пашинського, підозра була оголошена ще п’ятьом учасникам злочинної схеми.

Дізнатися докладніше про минуле засідання у справі Пашинського, ви можете у матеріалі "Телеграфа", перейшовши за посиланням.