Скільки триває адмінзатримання під час мобілізації: у ТЦК дали чітку відповідь
- Автор
- Дата публікації
- Автор
Тривалість регламентована законом
Під час мобілізації в Україні військовозобов'язаного можуть затримати, проте тривалість цієї процедури обмежена. Адміністративне затримання відбувається у відділку поліції.
Як зазначив речник Полтавського обласного ТЦК та СП Роман Істомін в інтерв'ю "Суспільному", в такому випадку людину можуть тримати не більше 3 годин.
"У ТЦК людина може перебувати необхідний час для перевірки даних, проходження військово-лікарської комісії, а також для очікування відправлення до навчального центру, якщо він буде мобілізований. Якщо ВЛК визнає громадянина придатним і якщо з’ясується, що в нього немає підстав для відстрочки і він не заброньований, він може бути мобілізований після адміністративного затримання", — сказав Істомін.
Речник Полтавського ТЦК та СП зауважив, наразі українці вимушені боронити свою державу під час вторгнення Росії, а мобілізація — невід'ємна частина цього процесу.
"Сили оборони утримують натиск армії РФ, але для них необхідне поповнення, а ТЦК є основним механізмом мобілізації", — наголошує Істомін.
За його словами, як тільки буде мобілізовано достатню кількість людей, то всі заходи, разом із силовою мобілізацією та адміністративними затриманнями "зникнуть як явище".
Нагадаємо, що самовільне залишення військової частини (СЗЧ) та дезертирство різні речі. Вони можуть мати спільні риси, але мета у них різна.
Раніше "Телеграф" розповідав, що обов'язково має бути вказане у повістці, яку вручає співробітник ТЦК та уповноважені органи.