Чи розшукують чоловіків, які не оновили дані в ТЦК

Читать на русском
Автор
6574
Військовий облік
Військовий облік. Фото Колаж "Телеграфу"

Інформацію по кожному порушнику передають правоохоронцям окремо

У травні 2024 року набув чинності закон про мобілізацію, який зобов'язав всіх військовозобов'язаних до 16 липня оновити свої військово-облікові дані. За невиконання цієї вимоги передбачена адміністративна відповідальність.

Речник Полтавського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) Роман Істомін у коментарі "Суспільному" пояснив, як саме розшукують громадян, які порушили правила військового обліку. За його словами, людина, яка не уточнила свої дані у військкоматі, автоматично в розшук не подається.

Проте, якщо військовозобов’язаний не з’являється за повісткою у визначений термін, співробітники ТЦК мають підстави звернутися до поліції для його доставлення.

"Загалом, якщо людина не уточнила дані, тобто не виконала вимоги закону, в розшук автоматично її не подають, принаймні поки що так. Якщо ж вона не прибула за повісткою, тоді вона подається на доставлення, тобто надсилається запит до поліції. До запиту докладається корінець повістки — частина, яка лишається в ТЦК. Це докладається до звернення, і лише після цього поліція здійснює розшукові заходи", — зазначив Істомін.

Представник ТЦК також наголосив, що загального списку осіб, які не оновили свої дані, у військкоматі не ведуть. Інформацію передають до поліції по кожному порушнику окремо, додав він.

Нагадуємо, що основними нормативними актами, які регулюють мобілізаційні питання, є Закон України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", Постанова №560 від 2024 року, а також Кодекс України про адміністративні правопорушення (КУпАП). Ці документи детально описують відповідальність громадян за порушення, пов’язані з мобілізаційною підготовкою та військовим обліком.

До найбільш поширених порушень, за які ТЦК можуть накладати штрафи, належать:

  • неявка за повісткою – якщо громадянин не з’являється у зазначений час без поважної причини;
  • невиконання мобілізаційних вимог – коли особа не виконує завдання, пов’язані з мобілізацією;
  • ігнорування військового обліку – якщо громадянин не стає на облік або порушує його правила.

Також штраф від ТЦК можна отримати за невчасно оновлені дані. Адміністративну відповідальність можна понести за відсутність військово-облікових документів під час перевірки ТЦК.

Наразі адміністративні стягнення за неявку або порушення облікових правил становлять від 17 до 25,5 тисяч гривень за перше порушення, а за повторні правопорушення передбачені вищі штрафи.

Раніше "Телеграф" писав, з якого віку мобілізують в Україні. Чоловіки віком від 18 до 25 років вважаються призовниками та не підлягають примусовій мобілізації, однак є винятки.