"Така наша доля": чи повернеться Україна до проросійського курсу після війни

Читать на русском
Автор
Новина оновлена 12 листопада 2024, 08:50

Українці мають з цієї війни вийти єдиною нацією

Повномасштабна війна з Росією в Україні триває майже три роки, але залишилось багато запитань в контексті того, як вона вплине на державу та суспільство зрештою. Чи дійсно Україна більше не повернеться до проросійського курсу та не перетвориться на "другу Грузію".

Як зазначив депутат першого скликання Верховної Ради, соціолог, політтехнолог Ігор Гринів, ймовірніше, що це щеплення війною пройшло успішно. Україна цілком може не повернутись до московського курсу, але все залежить від нашої стратегії.

"Треба нарешті зрозуміти, що у Путіна в очах миру немає, а є лише бажання залити кров'ю ці очі, бажання реваншу, сатисфакції "великої держави". Так було перед Другою світовою у Гітлера, коли така велика нація, такий великий народ, і його так всі образили. В Росії ця образа теж є, що в Холодній війні вони так "незаслужено програли"", — пояснює Гринів.

Він наголошує, що ця війна не з Україною, це спроба довести, що росіяни можуть виграти в цій світовій війні, добитися реваншу за Холодну війну. Тому у цьому плані проросійський курс для України не можливий.

"У нас пройшло щеплення від цієї хвороби. Нам треба готуватись до умовного ізраїльського сценарію, коли ми будемо жити, розвиватися, кохати, цілуватися під нашими пам'ятниками, шанувати тільки наших героїв і розуміти, що в будь-який момент інші люди можуть прийти і спробувати в тебе усе забрати", — додає політтехнолог.

За словами Гриніва, вищесказане — доля України на багато років. Але це дає українцям можливість не просто знайти своє місце, а стати сильнішими. Україна — це "хата скраю" цивілізованого світу, яка буде отримувати перший удар. Саме тому наша держава має бути достатньо захищеною і готовою до всього.

"Будь-яка імперія переживає два етапи: внутрішньої консолідації і зовнішньої експансії. Зараз ми маємо справу з тим, що Російська імперія вирішила прийти в етап експансії. Тому українці мають з цієї війни точно вийти консолідовані, єдиною нацією, не тільки на єдиному фундаменті розбудованому, але з єдиним планом архітектури подальшого будівництва", — додає соціолог.

Раніше "Телеграф" розповідав, як змінилися шанси України на запрошення до НАТО після перемоги на виборах США Дональда Трампа.