Оповита недоброю славою: який зараз вигляд має одна з найбільших недобудов Києва (фото)

Читать на русском
Автор
Новина оновлена 07 жовтня 2024, 00:17

Це таємниче місце притягує шукачів пригод

У межах Києва є безліч незвичайних і цікавих недобудованих будівель, які з тих чи інших причин виявилися покинутими. Одним з найбільших та найвідоміших закинутих місць столиці вважається Будинок культури на Виноградарі.

Це місце мало стати яскравим "громадським ядром" району, але перетворилося на недобудову. На жаль, ця територія оповита міськими легендами і має погану славу серед місцевого населення.

"Телеграф" вирішив розповісти своїм читачам про це незвичайне місце і показати, в якому стані воно перебуває наразі.

Важливо: ми нікого не закликаємо незаконно проникати на занедбані території недобудодов. Більшість із них перебуває в аварійному стані і може нести загрозу вашому життю. Будьте розсудливі та бережіть себе!

Сумна історія ДК на Виноградарі

Автор проекту житлового масиву "Виноградар", архітектор Едуард Бєльський, хотів створити тут цілісний організований простір, який би виходив за рамки загальноприйнятої в ті роки типової міської забудови.

"Громадським ядром" району мав стати просторий палац культури. Передбачалося, що він матиме чотири поверхи у висоту і включатиме кінотеатр, піонерську організацію, молодіжний центр і гуртки за інтересами. Також тут планували збудувати дві сцени, роздягальні, гримерки та підсобні приміщення.

У 1989 році почалося будівництво цього центру, який обіцяв стати вельми незвичайною будівлею з архітектурно-візуальної точки зору. Будівлю встигли звести лише на 60-70%.

За непідтвердженими даними, на завершальному етапі будівництва було виявлено помилки у проектуванні фундаменту будівлі та роботи заморозили. Це сталося через три роки після розпаду Радянського Союзу, 1992 року.

У 1992 році роботи були припинені, але об’єкт не був законсервований і конструкція залишилася стояти просто неба. На сьогоднішній день недобудований будинок культури повільно, але впевнено руйнується.

Заброшка знаходиться прямо у дворі житлового масиву, тому тут часто можна побачити любителів "екстремальних розваг", наркоманів та осіб без певного місця проживання. Тут часто знаходять трупи безпритульних, а також відбуваються численні "розбірки".

Територія має погану славу, оскільки тут було скоєно чимало самогубств. Місцеві жителі з настороженістю ставляться до цього місця і намагаються оминати стороную цю недобудову.

Кажуть, що вечорами тут можна почути моторошні крики, які не схожі на людські. Також, за легендою, у вікнах недобудови неодноразово бачили чорний силует чоловіка із сивим волоссям. Кому могла б належати ця постать — невидомо.

Однак, незважаючи на численні звернення киян про знесення аварійної будівлі, знищувати її поки не планують.

Наприклад, київський екскурсовод і дігер Кирило Степанець показав один із проектів з реновації недобудови, створений архітектором Ганною Мокроповою.

Чи реалізують цей масштабний проект — невідомо.

Де знаходиться недобудований будинок культури

Адреса: проспект Георгія Гонгадзе, 20-б

Нагадаємо, у Києві є унікальна будова — Будинок вдови, що плаче, який був збудований у 1907-1908 роках у стилі раннього модерну. Будинок має одну унікальну особливість — фасад будівлі прикрашений маскароном у вигляді голови жінки, яка "плаче" під час дощу.

Місцеві жителі запевняють, що якщо підійти до особняка впритул і постояти біля нього в тиші кілька хвилин, можна почути містичний шепіт.

Вірити у привиди, які, нібито, мешкають в особняку чи ні, — це справа кожного з нас. Проте всі мешканці та гості Києва визнають, що цей монументальний будинок однозначно є справжньою візитівкою столиці.

Раніше "Телеграф" розповідав про шикарний київський особняк графині, який раптово перетворився на моторошну катівню. Садиба Уварової є пам’яткою архітектури місцевого значення, однак у його катівнях відбувалися страшні речі, від яких холоне кров у жилах.