"Тунгуска" проти "Шахедів": що радянська зенітка може протиставити сучасному ударному дрону (відео)

Читать на русском
Автор
На борту "Тунгуски" відмітки про два збиті дрони Новина оновлена 13 грудня 2024, 10:13

"Тунгуска" має дві автоматичні гармати та ракетну установку

Російські війська майже щодня атакують Україну далекобійними дронами типу Shahed або "Герань". Для оборони від них використовують зенітні самохідні установки Gepard і не тільки.

Однак в України є залишки радянського озброєння, які здатні протистояти цим безпілотникам. Це зенітні гарматно-ракетні комплекси 2С6 "Тунгуска". Defense Express наголошує, згадки про це в інформаційному просторі майже немає, окрім репортажу з позицій ППО Сухопутних військ.

Точна кількість наявних "Тунгусок" в ЗСУ невідома, їх може бути близько 75. Наголошується, що на машині, показаній у відео — дві відмітки про збиті дрони Shahed.

Під час полювання на дрони, оператор бачить не тільки їх, а й все що навколо. Якщо параметри цілі співпадають — її супроводжують до входу в зону ураження. Виявити ворожий дрон допомагають дві антени, перша з яких — станція виявлення. "Вона в бойовому положенні підіймається, обертається по кругу на 360° скануючи простір навколо себе і на ІКО (інформаційний екран) відображаються цілі. Тоді антена ССЦ, яка знаходиться в нас попереду, буде супроводжувати ціль. З неї уже інформація буде перетікати на комп'ютер, який буде обробляти інформацію. Коли ми натиснемо на кнопочку "Пуск", снаряди полетять в потрібному напрямку", — розповідає один з членів екіпажу.

"У Тунгуски є два озброєння це ракети керовані, машина дозволяє мати на борту вісім таких ракет, також ми маємо два зенітних автомати 30-го калібру", — пояснює військовий.

Характеристики 2С6 "Тунгуска"

  • Дальність ураження — до 4 км, зенітними ракетами — до 8 км
  • Висота цілей — до 3,5 км
  • Екіпаж — 4 особи
  • Озброєння — дві 30-мм гармати 2А38 та дві спарені пускові установки ЗУР 9М311
  • Темп вогню 5000 постр/хв.

Раніше "Телеграф" розповідав, що, якщо "Шахед" не збити, він може літати в небі годинами, аж до доби. Досягти тривалішого польоту росіянам вдалось завдяки зменшенню бойової частини — такі дрони мають виснажувати українську ППО.