(Не) час бойкотувати польські товари: що про це думають пересічні українці
- Автор
- Дата публікації
- Автор
Блокада експорту українського зерна на польському кордоні негативно впливає на взаємини Києва та Варшави
На тлі сутичок на польському кордоні через експорт зерна українців охопила хвиля обурення. У соцмережах ширяться заклики до бойкоту польських товарів. Мовляв, наші предки вмирали від Голодоморів в Україні. А польські фермери нахабно розсипають зерно, зібране під обстрілами і на мінних полях.
"Телеграф" відвідав кілька мережевих супермаркетів у Києві, щоб дізнатися, чи дійсно українці готові бойкотувати польську продукцію.
Бойкотування — це крайнощі
Одна з опитаних, молода мама, поділилась своїми міркуваннями.
— На мою думку, велика кількість поляків теж в шоці з цієї вистави. Неважко здогадатися хто організатор-постановник. Та я навіть не знаю чи готова аж бойкотувати польські продукти. Наче й так, але бачила огляд вершкових сирів від нутриціолога, то найкращі за складом – польські, — каже жінка.
Студентка Марія дуже шкодує, що вона не досить обізнана у цій темі. Та принаймні з тих новин, що вона бачила — ситуація виглядає кепсько.
— Чесно кажучи, я навіть не знаю, які товари польські. Я розумію, коли варто бойкотувати російські товари. Але польські… це вже якісь крайнощі, — каже дівчина.
Молода дівчина Альона шкодує з приводу блокування польських кордонів.
— Мені сумно через цю ситуацію. Можна ж було вирішити якось інакше. Бо в нас і так війна, людям вже просто набридло. Я проти цього, — каже гостя супермаркету.
Мама дівчини додає, що в ситуації на кордоні винні й деякі наші недобросовісні люди. Тож польських фермерів можна зрозуміти. Водночас пересічні люди не винні в цій ситуації: ні поляки, ні українці.
Бойкотувати товари сім’я не буде.
— Це дуже погано, що почалися сварки між нашими країнами, тому не треба цю ворожнечу розпалювати. По-перше, згадайте, скільки допомоги поляки надали нам на початку вторгнення. По-друге, не варто карати всіх поляків за дії купки фермерів. Це не вирішить проблему. Нам потрібна дипломатична відповідь, — переконана жінка.
Деякі покупці налаштовані протилежно рішуче
В магазині зустрічаються покупці, які серйозно обурені ситуацію на кордоні.
— Я більше не купуватиму польські товари. Не можу мовчки дивитися, як зневажають працю українців, коли висипають зерно! А взагалі у цьому є певний плюс. Нарешті наші люди перестануть ліпити собі "братів" і почнуть думати самі за себе. Ми єдині хто може врятувати нас, — емоційно зауважив 50-річний Володимир.
Студент Антон, вважає, що польський агросектор, який існує завдяки дотаціям і сповідує крайній націоналізм, просто не витримує чесної конкуренції, тому вдається до примусу.
— Саме це і призводить до не тільки відсутності поставок українського зерна на європейський ринок, а й затримки як військової, так і гуманітарної допомоги, яка йде через польсько-український кордон. Я вважаю, що неспроможність польського уряду вгамувати націоналістичні бажання меншості поляків призведе до знищення будь-яких дружніх стосунків між нашими країнами, — каже хлопець.
Утім зазвичай він не звертає уваги на країну-виробника, тож є ймовірність, що він мимоволі купить польський продукт, якщо такий йому трапиться.
Зрештою, зараз складно говорити про те, чи призведе обурення українців до реального масового бойкоту польських товарів. Ситуація динамічно розвивається, і настрої людей можуть змінюватися.
Що каже влада?
Водночас офіційна влада України не підтримує бойкотування.
На думку міністра інфраструктури Олександра Кубракова, заклики до бойкоту польської продукції — не надто правильна стратегія для вирішення проблеми. Про це він заявив в ефірі телемарафону.
Кубраков переконаний, що позитивних прикладів співпраці з Польщею значно більше, аніж проблем, пов'язаних з блокуванням кордону. Варто зазначити, що ворог лише прагне посварити Україну з її сусідами та партнерами. Тому важливо не припиняти діалог і шукати альтернативні шляхи вирішення проблеми, а не піддаватися на провокації Росії та створювати нові складнощі.