Від торгового шляху до сучасного проспекту: який вигляд мала найстаріша вулиця Львова (фото)

Читать на русском
Автор

Старі світлини цієї вулиці дозволяють відчути її дух

Старі фотографії відкривають вікно в минуле, показують, як змінювалися міста, їхні вулиці та будівлі. Вони зберігають спогади про людей, які тут жили, і про події, які сформували сучасне обличчя міста. Перегляд старих знімків допомагає краще зрозуміти, як розвивалася міська інфраструктура, які будівлі збереглися донині, а які – залишилися лише на пожовтілих фотографіях. Це нагода відчути зв'язок з історією і побачити, як тісно переплітається минуле з сучасністю.

Раніше ми згадували, як будувалась і який вигляд мала у різні роки свого існування площа Свободи в Харкові. Тепер "Телеграф" пропонує відправитись на захід і прогулятись найстарішою вулицею Львова.

Вид на Жовківську рогатку, 1860-1870 роки. Автор фото: Юзеф Едер /lvivcenter.org

Вулиця Богдана Хмельницького — найстаріша у Львові, її історія розпочинається разом із заснуванням міста. Тоді вона була частиною Волинського шляху, що сполучав Київську Русь із Центральною та Західною Європою. Після приєднання Галичини до Австрійської монархії в кінці XVIII століття вулицю назвали Жовківською, оскільки вона вела до міста Жовква. У 1936 році її перейменували на честь гетьмана Станіслава Жолкевського, а сучасну назву вулиця отримала в 1944 році.

Монастир оо. Василіян на вул. Б. Хмельницького, фото, 1908-1910 роки /Pinterest

Жовківська вулиця завжди була центром ремісництва та промисловості. Ще за часів князя Данила Галицького тут мешкали вірменські ремісники, а пізніше — єврейські громади, які стали важливою частиною міського життя аж до Другої світової війни.

Вид на Жовківську дорогу від фабрики Бачевських, 1905 р. /Facebook
Facebook
Початок вулиці Хмельницького, 1915 р. /Facebook

Сьогодні вулиця Богдана Хмельницького зберігає особливу атмосферу давнього Львова, хоч і зазнала суттєвих змін. Спостерігаючи за ними, ми можемо добре уявити, як місто зростає і міняється, проте зберігає своє культурне надбання.

Раніше "Телеграф" публікував старі світлини легендарного дніпровського ринку "Озерка".