Швидко та без довідок — як працює спрощена подача заяви на субсидію
- Автор
- Дата публікації
- Автор
Потрібно вказати обмежений набір даних — решту Пенсійний фонд знайде самостійно
Зареєстровані особи, орендарі чи ВПО можуть оформити субсидію, яка допоможе сплачувати рахунки за комунальні послуги. Така послуга доступна тим кому не вистачає власних доходів для того, щоб це зробити.
Інформація про прибутки надається при подачі документів у декларації про доходи. Однак не варто лякатися можливої бюрократії — в Україні діє також спрощений механізм подачі документів на субсидію без збирання довідок. Після подання спрощеного звернення, усю потрібну інформацію для заяви та декларації знайде Пенсійний фонд України самостійно в офіційних реєстрах, стверджують у Мінсоцполітики.
Документи на субсидію за спрощеною формою можна подати:
- поштою на адресу пенсійного фонду,
- особисто в одному з сервісних центрів ПФУ,
- на порталі електронних послуг ПФУ,
- в мобільному додатку ПФУ,
- на порталі "Дія",
- у ЦНАПі,
- в уповноваженої особи виконавчого органу територіальної ради.
Які дані потрібно вказувати в заяві на субсидію
У спрощеній заяві на отримання допомоги потрібно вказати прізвище, ім'я, по батькові, серію, номер паспорта, реєстраційний номер облікової картки платників податків (як заявника, так і тих хто проживає в домогосподарстві), а також адресу житла та рахунок у банку на який йтиме виплата. При подачі документів електронним способом підписують кваліфікованим електронним підписом.
Зазначимо, що цей спосіб найкраще підійде тим особам, домогосподарство яких немає особливостей, наприклад реструктуризованого боргу за комунальні послуги або ж особи яка не проживає, але зареєстрована. В такому випадку краще скористатися повним способом подачі документів, до якого можна прикріпити довідку про реструктуризацію боргу, проживання в іншому місці тощо.
Раніше "Телеграф" розповідав, що робити, якщо вам у субсидії було відмовлено. Причиною може стати помилка в документі або неправильні дані в офіційних реєстрах — це можна виправити протягом обмеженого терміну.