Боявся розвалу Росії? Чому Байден не дав Україні звільнити Крим ще 2022 року

Читать на русском
Автор
Новина оновлена 12 грудня 2024, 10:48

Після другого "Рамштайну" ЗСУ отримали лише п’яту частину обіцяної зброї

Україна 2022 року мала достатню кількість мотивованих бійців, яких вистачало для контрнаступу та звільнення окупованих росіянами територій, включаючи Донбас і Крим, однак зволікання наших західних союзників із передачею ЗСУ озброєнь і боєприпасів призвели до невиправданих втрат Сил оборони.

Про це в ефірі YouTube-каналу Telegraf UA розповів політичний консультант, військовослужбовець ЗСУ Олександр Антонюк. Він пояснив, чого боялися США, якими керував президент Джо Байден.

Він нагадав, що після другої зустрічі міністрів оборони у форматі "Рамштайн" (23 травня 2022 року) Україна отримала лише 20% обіцяної Заходом зброї.

— А де ще 80 відсотків обіцяного екіпірування, техніки, боєприпасів, озброєнь і авіації, які ви нам не надали, починаючи від другого "Рамштайну". Де оцей втрачений час, коли ми мали в 2022-му році мотивованих людей в необхідній кількості, — каже політолог.

За його словами, їх було цілком достатньо, щоб швидко відбити наші території та зайняти оборонні рубежі.

— Якби не ці бюрократичні "ігри" (це була свідома гра, щоб не надати нам необхідної зброї), тому що в Сполучених Штатах Америки боялися, що швидке повернення на кордони 1991 року і повернення Криму запустить неконтрольовані для американців процеси в Росії.

Тому під виглядом пафосних слів і красивої акторської політичної гри — протистоянь і блокувань — нам 2023-го на пів року затримали допомогу. І саме через це ми зазнали втрат тоді, коли нам недостатньо було зброї та авіації, — каже Олександр Антонюк.

Нагадаємо, політолог Ігор Чаленко в ефірі Telegraf UA розповів, що робота зі звільнення окупованих РФ територій не повинна припинятися хоча б дипломатичним шляхом. Так само, як це робилося в рамках "Кримської платформи" на початку 2020-х, так це має відбуватися і щодо всіх окупованих територій України.