Забудьте про "виздоровлюй"! Як правильно висловити підтримку хворому українською

Читать на русском
Автор
Новина оновлена 11 грудня 2024, 10:23

В українській мові взагалі немає дієслова "виздоровлювати"

Слово "виздоровлюй" міцно закріпилося в повсякденному мовленні українців. Його використовують у повідомленнях, під час телефонних розмов та особистих зустрічей.

Проте така форма є калькою з російської мови та не відповідає нормам української. "Телеграф" з'ясував, що в українській мові взагалі немає дієслова "виздоровлювати", натомість є багато правильних українських слів.

Найпоширенішим та правильним варіантом є слово "одужуй". Саме його варто писати для коротких побажань у повідомленнях. Для офіційних розмов краще сказати "бажаю найшвидшого одужання".

В українській мові є багато гарних слів, коли йдеться про одужання. Хворий може видужувати, оклигувати чи поправлятися. У народі також часто кажуть: "стати на ноги", "очунювати", "вичухуватися", "повертати до здоров'я".

Варто розуміти різницю між словами. "Не хворіти" – це про те, як уникнути хвороби. А "одужання" – це про те, як людина повертається до здоров'я після хвороби.

У щоденному спілкуванні найкраще підійдуть прості фрази: "Одужуй швидше!", "Бажаю одужання", "Швидше ставай на ноги". Такі побажання звучать природно українською мовою та добре передають турботу про хвору людину.

Нагадаємо, раніше "Телеграф" писав, як правильно називати представників поліції українською. Мовничознавці назвали кілька правильних назв співробітників поліції.