Стати колонією чи здивувати світ? Які передумови має Україна для двох варіантів майбутнього
- Автор
- Дата публікації
- Автор
Треба затягти пасок і розраховувати лише на себе, каже політолог
Якщо вороги та союзники Києва реалізують сценарій "про Україну без України" і домовляться про наше майбутнє, не виключено, що нашу країну чекає повна десуб'єктивізація і розділення. Це буде напівколонія або сучасна колонія Сполучених Штатів або Росії.
Про це в інтерв’ю "Телеграфу" розповів співзасновник Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова, керівник Центру конституційного моделювання Геннадій Друзенко. Він пояснив, що Україна може протипоставити такій ситуації.
Більше читайте у публікації: "Перший пішов: кандидат в президенти Друзенко про політичну рекламу, "кидок" Трампа і програш у війні".
— Можливо, ми просто не захочемо помирати, зберемося з силами і подивимося правді в очі. Ми двічі здивували весь світ, бо за всіма розрахунками мали розвалитися 2014-го і 2022-го, але захотіли жити. Пацієнт не захотів помирати. Ми можемо це повторити. У нас є всі для цього передумови, — каже політолог.
Він нагадав, що Україна має найпотужнішу армію Європи, досвід сучасної війни та лідерів бізнесу, яких треба припинити рекетувати.
— Подивіться, як "Нова пошта" взяла Європу, наприклад. У нас є всі передумови, щоб стати українським тигром. Але для цього потрібні дві речі: змінити конституційний дизайн (щоб ця "машина" їхала) і змусити ці правила працювати, — пояснює політичний експерт.
За його словами, в Україні купа написаних на папері правил, однак все вирішується по дзвінку.
— Якщо ці правила будуть ефективними і справедливими, через 10 років ви не впізнаєте Україну. Буде стояти черга сюди заїхати, тут пожити, робити бізнес, отримати український паспорт. Але для цього треба, як говорив Черчилль, попітніти, поплакати і затягнути паски, — вважає керівник Центру конституційного моделювання.
На його думку, наша "сита війна" — повний абсурд. Це означиє, Україна виживала коштом тих, хто нас захищав, і західних платників податків.
— Життя підійшло до каси. Зараз треба підтягнути пасок, розрахуватись і почати сподіватись на себе. Зараз якраз час національного егоїзму. Ми — не маленька Чечня, ми навіть не маленька Грузія. Україна має всі передумови здивувати світ, як ми не раз вже робили, — підсумував Геннадій Друзенко.
Нагадаємо, раніше він пояснив "Телеграфу" головний "баг" української Конституції.