Завадила політика? Політолог пояснив, коли Україна могла, але не перемогла Росію
- Автор
- Дата публікації
- Автор

Наші поразки стали наслідком неправильних політичних рішень
На першому році повномасштабної війни Україна могла перемогти Росію, однак помилки військово-політичного керівництва держави призвели до втрати такої нагоди. Більше того, у країні було збито хвилю патріотичного піднесення і провалено мобілізаційну кампанію.
Про це в інтерв’ю "Телеграфу" розповів співзасновник Першого добровольчого мобільного шпиталю (ПДМШ) ім. Миколи Пирогова, керівник Центру конституційного моделювання Геннадій Друзенко. На його думку, те, що ми програє́мо — це наслідок неефективної, непрофесійної політики.
Більше читайте у публікації: "Перший пішов: кандидат в президенти Друзенко про політичну рекламу, "кидок" Трампа і програш у війні".
— Ті снаряди, які не доїхали до фронту, хтось на них вкрав в тилу. Кадрові призначення. Це ж політичні питання: командири, які пускають на м’ясний штурм, — каже політолог. — Це наслідок політики, коли країна, де штурмували військкомати з бажанням потрапити на фронт, перетворилась на країну, де з'явився термін "бусифікація" і цілі загони людей в камуфляжі виловлюють людей. Це та сама країна. Це і є наслідок політики.
Коли ми могли виграти у росіян, то ми не наступали і боялись зайти в Росію в 2022 році. А коли Росія зібралась з силами, то ми зараз б'ємося головою об стіну. Це ж політичні рішення! — наголошує Геннадій Друзенко.
За його словами, Путін — як дощ, гроза, буревій і Україна нічого не може з цим зробити.
— Росіяни зробили свій вибір. Росія така, як є. Ба більше, вона такою була століттями. Але ми можемо щось зробити з собою. Як перетворилась країна, де люди рвалися її захищати, на країну, де люди платять будь-які гроші, щоб втекти від військкоматів, за кордон. Напевно, це наслідок неправильної політики, а наші поразки — це вже наслідок цих неправильних політичних рішень, — підсумовує співзасновник ПДМШ.
Нагадаємо, раніше "Телеграф" писав, хто віддаляє членство України в НАТО.