Ми використовуємо Куки!

Чому Україні не варто робити ставку на Трампа. Друзенко дав несподіване пояснення

Читать на русском
Автор
Дональд Трамп
Дональд Трамп. Фото Getty Images

Україні треба навчитися бути частиною Заходу, але є нюанс, каже політолог

Українці будуть вірити до останнього, що президент США Дональд Трамп має геніальний план, щоб приспати пильність Володимира Путіна. Однак Києву треба шукати контрбаланси і вести свою максимально прагматичну політику між Росією та Заходом.

Про це в інтерв’ю "Телеграфу" розповів співзасновник Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова, керівник Центру конституційного моделювання Геннадій Друзенко. Він нагадав, яка ще країна потрапила у схожу з Україною ситуацію.

Більше читайте у публікації: "Перший пішов: кандидат в президенти Друзенко про політичну рекламу, "кидок" Трампа і програш у війні".

— Гітлер до останнього вірив, що союзники посваряться, і він зможе чи то з американцями виступити проти Сталіна, чи то Сталіна нацькувати на американців і британців. На жаль, це в людській природі. Це не гра, це не план. Трамп так думає. Тим паче, що ми йому відмовили здатися і підняти лапки, — каже політолог.

На його думку, це змусить Україну мислити поза відформатованою парадигмою.

— Треба шукати контрбаланси у світі, й вони є. Ми поставили на Захід і Америку, бо думали, що це просто "любов до домовини". А виявилося, що це "любов" до моменту американських виборів. Хто у нас є великий? Китай. Вічна гра: СРСР і США і багато режимів між ними балансували. Україні треба навчитися бути частиною Заходу (бо ми ментально частина Заходу), але будувати максимально прагматичну політику, — наголошує політексперт.

Він нагадав події 1939-1940 рр., коли після війни з СРСР Фінляндія опинилася в найгіршій ситуації, втратила 20% території, а радянські військові бази стояли прямо під столичними Гельсінкі.

— Але потім вони знайшли в цьому плюси. Це було телятко, яке у двох маток ссало: Європа і Радянський Союз. І за 40 років з країни, відомої тільки лісовою промисловістю, раптом стали країною Nokia і одним з найкращих соціальних проектів. Треба подивитись правді в очі і почати шукати своє місце в цьому світі, який на очах змінився до непізнаваності, — каже Геннадій Друзенко.

За його словами, Україні сказали прямим текстом, що американська допомога для нас закінчилась.

— Це стало тут шоком. Чому? Бо до влади [у США] прийшли люди, які не читають книжки, які не мають нормальної (навіть не блискучої) освіти. Лі Куан Ю (перший прем’єр-міністр Сінгапуру. — Ред.) писав у своїх спогадах, що американська політика настільки непередбачувана, що з нею не можна будувати стратегічні союзи, — підсумував керівник Центру конституційного моделювання.

Нагадаємо, раніше він пояснив "Телеграфу", чи пожертвує Трамп Україною заради Путіна.