Певні дії комісії ТЦК суперечить закону
В Україні певні категорії громадян мають законне право на відстрочку від мобілізації. Однак навіть за наявності всіх необхідних документів у деяких випадках територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) можуть відмовити у прийомі заяви.
Така відмова є порушенням чинного законодавства. Про це розповів юрист практики військового права ЮК "Приходько та партнери" Данило Гончаренко, передає РБК-Україна.
За словами експерта, комісія ТЦК не має права відмовити у прийнятті документів разом із заявою про відстрочку.
"Згідно з Порядком проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, всі подані заяви та документи обов'язково підлягають реєстрації та розгляду. Комісія зобов'язана прийняти весь пакет документів, який передбачено цим Порядком, і не може відмовити у його прийнятті", — зазначає юрист.
Правознавці радять подавати скаргу до обласного або міського ТЦК, якщо у районному не розглядають документи на відстрочку. У заяві слід чітко зазначити, що відмова в розгляді суперечить чинному законодавству.
Нагадуємо, що згідно з постановою Кабінету Міністрів, питання надання чи відмови у відстрочці вирішує спеціальна комісія при ТЦК. До складу комісії входять посадові особи ТЦК, які зобов’язані розглянути подані документи протягом 7 днів.
Після прийняття рішення громадянин отримує повідомлення на телефон, а підтвердження у вигляді витягу з підписом керівника ТЦК — у паперовому чи електронному форматі через "Резерв+".
Повноваження ухвалювати рішення (позитивне чи негативне) щодо відстрочки має лише комісія. Відмова ще на етапі подання документів є незаконною.
Працівники ТЦК можуть лише вказати на недоліки в документах (наприклад, відсутність довідки або помилки), але вони не мають права відмовляти в їхньому розгляді.
Раніше "Телеграф" писав, що робити, якщо вас примусово направляють на ВЛК. Відмовитися від медкомісії без наслідків не можна.