Доступно не всім: хто може оформити відстрочку від мобілізації онлайн
- Автор
- Дата публікації
- Автор
Юрист пояснила, кому не вдасться отримати відстрочку без ТЦК
Деякі українці можуть оформити відстрочку від мобілізації онлайн. Можна це зробити через мобільний застосунок "Резерв+".
Про це розповіла адвокатка Дар'я Тарасенко в ефірі Українського Радіо. За її словами, такий вид оформлення відстрочки має деякі обмеження.
Для чоловіків з інвалідністю доступ до "Резерв+" залежить від їхнього статусу в реєстрах. Якщо особа з інвалідністю отримує пенсію, вона може оформити відстрочку.
Якщо людина отримує лише соціальну допомогу через відсутність трудового стажу, відстрочку через "Резерв+" оформити неможливо.
Адвокатка зазначила, що для осіб із безстроковою інвалідністю, "Резерв+" надає відстрочку на один рік. У випадку, якщо інвалідність має встановлений строк дії, то:
- якщо до закінчення цього строку залишається понад рік, відстрочка оформлюється на рік;
- якщо менше ніж рік, то лише до дати завершення дії довідки МСЕК.
Відстрочка для студентів та аспірантів
Для студентів і аспірантів оформлення можливе тільки за умови, що їхні дані внесені в Єдину державну електронну базу з питань освіти. У реєстрі має бути підтверджено, що чоловік дійсно навчається і без порушень у послідовності здобуття освіти.
Відстрочка для багатодітних батьків
Програма дозволяє оформити відстрочку багатодітним батькам за таких умов: наявність трьох або більше дітей, народжених у шлюбі з однією жінкою, з якою чоловік перебуває в шлюбі на момент подання заявки.
Онлайн-оформлення недоступне для:
- чоловіків, які мають дітей від різних шлюбів;
- тих, хто розлучився з матір'ю своїх дітей;
- дітей, народжених поза шлюбом.
У таких випадках потрібно подавати заяву та паперові документи до ТЦК та СП, підкреслила юристка.
За словами Дар'ї Тарасенко, головною проблемою є відсутність єдиних реєстрів.
"Для кожної підстави для відстрочки мають бути певні реєстри, з яких програма отримає інформацію про те, що це дійсно так і дійсно виконуються такі вимоги. Втім на сьогодні не існує таких реєстрів, де б зберігалась абсолютно вся інформація… А якщо немає реєстру, то й неможливо в автоматичному режимі це перевірити. Якщо зробити так, що через "Резерв+" ви подали, а потім якась людина буде це ще перевіряти, то виникає багато питань і корупційні ризики", — зазначила вона.
Раніше "Телеграф" писав, що робити, якщо ТЦК не приймає документи на відстрочку від мобілізації. Юрист пояснив, куди потрібно звертатися в таких випадках.