Про його могилу нічого невідомо: де поховали нардепа Дмитра Тимчука і як він загинув

Читать на русском
Автор
Новина оновлена 15 січня 2025, 08:30

Нардепа поховали на Центральному кладовищі у Бердичеві

Дмитро Тимчук був політичним журналістом, військовим, але найбільше відзначився як координатор групи "Інформаційний спротив". Він активно висвітлював анексію Росією Криму та збройну агресію на Донбасі. Чоловік загинув у 2019 році від вогнепального поранення голови. Нещодавно ми розповідали, як виглядає могила відомого телеведучого 2000-х Ігоря Пелиха.

Якою була діяльність Дмитра Тимчука, і де його поховали — розкаже "Телеграф".

Дмитро Тимчук — біографія

Тимчук народився у Читі, що в Росії у 1972 році. У дитинстві часто був у Німеччині, оскільки батько проходив там військову службу. Згодом родина перебралась до Бердичева. Там Дмитро навчався у політехнічному коледжі. У 1995 році Тимчук почав навчатися на факультеті військової журналістики у львівському училищі.

Упродовж 2 років чоловік служив у військах протиповітряної оборони. Пізніше отримав роботу у пресслужбі Національної гвардії України. Певний час працював у різних підрозділах Міністерства оборони. Під час служби побував у гарячих точках в Іраку, Лівані та Косово. Там він відвідував українські контингенти миротворчих сил ООН.

Дмитро Тимчук був військовим журналістом, фото УНІАН

Тимчук був головним редактором онлайн-видання "Флот-2017" та керівником громадської організації "Центр військово-політичних досліджень".

У 2014 році Тимчук почав координувати групу "Інформаційний спротив". У спільноті детально інформували про анексію Росією Криму та перебіг її збройної агресії на Донбасі. Це допомагало спростовувати російські фейки та боротися з ворожою пропагандою. Паблік був доволі популярним в Україні.

Дмитро Тимчук боровся з російською пропагандою

Згодом Тимчук став народним депутатом від партії "Народний фронт". Паралельно він координував військову раду цієї політичної сили. Також входив до комітету ВРУ з питань національної безпеки і оборони. У Раді народний обранець працював над законами, які стосуються національної безпеки та оборони країни. Маючи звання підполковника ЗСУ, у 2017 році Тимчук вийшов у запас.

Тимчук працював над посиленням нацбезпеки країни, фото з мережі

Поховання Дмитра Тимчука

У 2019 році Тимчука виявили мертвим у його квартирі з вогнепальним пораненням голови. Дружина зателефонувала на швидку, і повідомила що Дмитро чистив зброю та випадково вистрелив у себе. Йому було 46 років.

Версії щодо смерті Тимчука були різні. Одні казали, що чоловік випадково застрелив себе під час чищення зброї. Тоді як інші не вірили в таке припущення, адже Тимчук добре вмів поводитись зі зброєю. Тому, на думку деяких експертів, постріл у голову не міг бути випадковим.

Дмитро Тимчук загинув від поранення в голову, фото з мережі

Цікаво, що у день смерті Тимчука Міжнародна слідча група звітувала щодо розслідування катастрофи рейсу МН17. Йдеться про збиття росіянами Boeing 777 біля Донецька, унаслідок якого загинули майже 300 людей. Тимчук збирав докази у цій справі. За фактом смерті нардепа поліція відкрила кримінальне провадження, кваліфіковане як умисне вбивство.

На прощання з військовим прийшли близько 150 осіб. Серед них — рідні, близькі та відомі політики, зокрема Арсеній Яценюк, Андрій Парубій, Арсен Аваков, Антон Геращенко. Проводили нардепа в останню путь у Будинку офіцерів у Києві.

Попрощатися з Тимчуком приходив Антон Геращенко, фото "ТСН"
На похороні Тимчука був Арсеній Яценюк, фото "ТСН"
На похороні були Олександр Турчинов і Арсен Аваков, фото "ТСН"

Поховали Дмитра Тимчука у його рідному Бердичеві на Центральному міському кладовищі. Протягом 6 років у мережі немає інформації про могилу військового, і чи є там пам'ятник. Ймовірно, родина Тимчука не хоче, щоб покійного тривожили.

Раніше "Телеграф" розповідав, який вигляд має могила відомого модельєра Михайла Вороніна. Чоловік увійшов до Книги рекордів Гіннеса за найбільший, пошитий ним смокінг.