Радниця заступника міністра оборони Ярова закликала Кабмін дозволити завозити пікапи для ЗСУ по 0 ставці мита та ПДВ

Читать на русском
Автор
Дана Ярова
Дана Ярова. Фото Українська правда

Міноборони просить дозволити ввозити пікапи під контракти Міноборони по 0 ставці мита та ПДВ

Міністерство оборони України звернулось з офіційним листом до Комітету ВРУ з питань податкової та митної політики з проханням дозволити ввозити пікапи під контракти Міноборони по 0 ставці мита та ПДВ. Наразі, запит Міноборони передано на погодження до Мінфіну, а далі парламент має проголосувати відповідні зміни.

Про це повідомила Радниця заступника міністра оборони Дана Ярова на своїй сторінці в Фейсбук.

Вона наголосила, що пікапи на лінії розмежування — це розхідний матеріал. І все, що було на вторинному ринку Європи, та хоч якось їздило, всіма волонтерськими організаціями вже давним-давно викуплено та передано. А також сказала, що як волонтер, сама стикається з тим, що кошти зараз знайти легше, ніж знайти машину.

Перша спроба Міноборони централізовано закупити для ЗСУ автівки через Прозорро не мала успіху. Очікувану вартість поставили більше ніж 1,7 млн. гривень. Після гучного скандалу цю процедуру знесли.

"Так як перший аукціон знесли навіть не почавши, під тиском громадськості, вирішили провести аукціон з 0 ставкою очікуваної вартості. Щоб не давати орієнтир ринку, скільки коштів МО може витратити на пікапи, а щоб ринок дав свою зважену ціну. Аукціон пройшов, і ми бачимо вже більше приближені до реальності ціни", — написала Ярова.

За словами Радниці заступника міністра оборони в тому, що коли волонтер, який завозить машину, при наданні на митницю листа військової частини, куди їде машина, розмитнює її під 0 ставку мита, та без ПДВ, але військова частина зобовʼязана поставити таку машину на баланс військової частини. Дистрибʼютор, який завозить таку ж саму машину, має заплатити мито 12% та ПДВ 20%. Що підвищує вартість автомобіля з урахуванням мультиплікатора на 35%.

Саме тому Міноборони просить дозволити ввозити пікапи під контракти Міноборони по 0 ставці мита та ПДВ.

"Бюджет Міністерства оборони наповнюється коштами з державного бюджету. І коли щось Міністерством оборони закуповується з митом та ПДВ — це перекладання коштів з кишені в кишеню", — наголосила Ярова.

Раніше "Телеграф" писав, що Володимир Зеленський на початку року підписав два важливі закони, що звільняють від ПДВ та ввізного мита ввезення в Україну радіолокаційних комплексів.