Документи в порядку, але за кордон не випустили: юристи пояснили чому
- Автор
- Дата публікації
- Автор
В деяких випадках прикордонники можуть викликати поліцію
У період воєнного стану у деяких чоловіків виникають труднощі під час спроби виїхати за кордон. Навіть наявність документів, що підтверджують право на відстрочку або супровід осіб з інвалідністю, не завжди гарантує дозвіл на перетин державного кордону.
Поширеною причиною відмови є перебування військовозобовʼязаного в розшуку ТЦК та СП. Відповідно до пункту 17 постанови Кабінету Міністрів України №560, прикордонники зобов’язані не допустити виїзду таких осіб, розповідають юристи компанії "INSEININ".
Якщо дані про розшук містяться в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів, прикордонники повинні відмовити у виїзді з країни. Також вони можуть повідомити про це поліцію, яка затримає порушника і доставити його до найближчого ТЦК та СП.
"Перетнути державний кордон особам чоловічої статті, які перебувають в адміністративному розшуку за порушення правил військового обліку не можливо", — підкреслюють юристи.
Чому ТЦК подають у розшук
Районні ТЦК звертаються до органів поліції для розшуку військовозобов’язаних, які:
- не з’явилися за повісткою;
- ігнорували вимоги ТЦК та СП;
- не стали на військовий облік.
Як пояснюють правознавці, після затримання особу доставляють до ТЦК для притягнення до адміністративної відповідальності. Відповідно до статті 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП), за порушення правил військового обліку передбачено штраф у розмірі від 17 до 25,5 тисяч гривень. Після сплати штрафу особу знімають із розшуку.
"Прикордонники діють у рамках закону, коли відмовляють військовозобовʼязаним у виїзді за кордон", — наголосили юристи.
Раніше "Телеграф" писав, як перевірити, чи виключено вас із військового обліку. Якщо чоловік має на це підстави, інформацію можна перевірити декількома способами.