Курс долара в Україні: експерт розповів, чи чекати на кардинальні зміни наступного тижня

Читать на русском
Автор
Курс долара в Україні
Курс долара в Україні. Фото Колаж

Наразі немає підвищеного попиту на американську валюту

Цього тижня курс долара в Україні знижувався. Ймовірно, найближчим часом така тенденція триваиме.

Прогноз курсу долара на тиждень 22-28 січня дав доктор економічних наук, професор та заслужений економіст України Олексій Плотніков. Його публікує сайт "Pro Гроші".

Він не бачить передумов для зростання курсу долара у найближчі сім днів. Жодних надзвичайних подій, які б змінили чинну тенденцію, не очікується.

"Поки ми чекаємо на рішення Конгресу США та Європейської комісії з надання допомоги Україні. Ці очікування не є факторами, які можуть призвести до якихось надзвичайних подій для курсу долара", — вважає Плотніков.

Він пояснив, що ключовим моментом прогнозу ситуації на валютному ринку є баланс попиту та пропозиції на долар. За його словами, наразі не спостерігається підвищеного попиту на американську валюту, оскільки Національний банк України ефективно стримує будь-які спроби втручання у доларову масу.

"Тому я в принципі прихильник того, що тенденції цього тижня плавно перейдуть наступного. Тобто кардинальних змін протягом наступного тижня на валютному ринку не варто очікувати", — резюмував Плотніков.

Курс долара в Україні станом на 20 січня

За даними порталу "Мінфін", у суботу, 20 січня, середній курс долара в українських банках становить 37,70 грн (купівля) та 38,25 (продаж). Готівковий курс — 38,14 (купівля) та 38,25 (продаж). Водночас офіційний курс Національного банку України становить 37,70 грн.

Раніше "Телеграф" розповідав, чого чекати від курсу долара у 2024 році. Прогноз ситуації на валютному ринку дав дилер департаменту глобальних ринків ОТП Банку Антон Курінний.