Не обійшлося без Росії: Шольц заблокував обрання фон дер Ляєн генсеком НАТО

Читать на русском
Автор
3134
Урсула фон дер Ляєн
Урсула фон дер Ляєн. Фото twitter.com/vonderleyen

Зараз вже є фаворит на цю посаду

Канцлер Німеччини Олаф Шольц заблокував призначення президентки Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн на посаду генерального секретаря НАТО. Її кандидатура розглядалась як одна з найімовірніших на цей пост.

Про це з посиланням на високопосадовців ЄС і дипломатів пише газета Welt am Sonntag. Зазначається, що минулого року державний секретар США Ентоні Блінкен запропонував кандидатуру фон дер Ляєн на посаду генсека НАТО президенту Джо Байдену.

Президент США розповів про цю пропозицію Шольцу, але канцлер ФРН відкинув її. За даними видання, Шольц начебто вважав посаду керівника НАТО "надто важливою, щоб довірити її християнському демократу з Німеччини".

Welt am Sonntag також пише, що Шольц нібито вважав мінусом у довгостроковій перспективі надто критичне ставлення фон дер Ляєн до РФ. Крім того, серед причин відмови називали те, що посада голови Єврокомісії для канцлера ФРН грає меншу роль, ніж генсека НАТО.

Видання також зазначає, що раніше в НАТО справді планували призначити наступним генеральним секретарем жінку. Певний час США придивлялись до прем’єрки Данії Метте Фредеріксен, але вона непереконливо виступила під час візиту до Вашингтона у червні. Іншу кандидатку – прем’єрку Естонії Каю Каллас – теж відхилили через надмірно критичну позицію до Росії.

Співрозмовники Welt am Sonntag сходяться на тому, що наступним генсеком НАТО призначать голову уряду Нідерландів Марка Рютте, який уже користується підтримкою понад 20 членів Альянсу. Питання, за даними співрозмовника Альянсу, хочуть вирішити до червня.

Термін повноважень чинного генсека НАТО Єнса Столтенберга закінчується в жовтні 2024 року, й рішення про його наступника мають одноголосно ухвалити всі члени НАТО. За даними ЗМІ, Марк Рютте є впевненим фаворитом на посаду.

Нагадаємо, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг вкотре підтвердив наміри НАТО щодо запрошення України стати членом Альянсу. Генсек зауважив, що це відбудеться "коли всі союзники з цим погодяться та будуть виконані умови".