В Аргентині за матеріалами ДБР затримали сина російського олігарха

Читать на русском
Автор
Ігор Чуркін Новина оновлена 06 лютого 2024, 08:23
Ігор Чуркін. Фото росЗМІ

Його планують екстрадувати до України

В Аргентині поліція затримала сина російського олігарха Ігоря Чуркіна. Він оманою намагався зберегти бізнес в Україні коштом державного банку.

Про це повідомляє Державне бюро розслідувань. Затримання відбулося на підставі зібраних ДБР доказів.

"У липні 2022 року працівники ДБР повідомили про підозру громадянину РФ та його спільнику, які намагалися обманом зберегти майно підприємства у Львові. Велике українське підприємство ТОВ "Львівські автобусні заводи" взяло значний кредит у державному банку під заставу свого майна. Його власник — громадянин РФ Ігор Чуркін, витратив гроші на власний розсуд та відмовився повертати кредитні кошти банку. Водночас він не хотів втрачати майно підприємства, яке перебувало у заставі", — йдеться в повідомленні.

Росіянин розробив схему блокування проведення аукціону з продажу заставного майна українським банком. Підконтрольний олігарху керівник підприємства, під контролем сина олігарха, подав до поліції завідомо неправдиву заяву про нібито вчинення кримінального правопорушення представниками банку. У ній він звинуватив службових осіб установи у вигаданому особливо тяжкому правопорушенні.

Заява стала підставою для реєстрації кримінального провадження та накладення арешту на заставне майно.

"Громадянину росії повідомлено про підозру за статтею 383 КК України (завідомо неправдиве повідомлення органу досудового розслідування про вчинення кримінального правопорушення, поєднані з обвинуваченням особи в особливо тяжкому злочині)", — додали в ДБР.

Разом з тим, керівник підприємства, який повідомив про завідомо неправдивий злочин, отримав рік випробувального терміну.

Самого росіянина планують екстрадувати до України.

Раніше "Телеграф" повідомляв, що ДБР затримало топменеджмент концерну, який продовжував постачати російському військово-промисловому комплексу системи загородження під час повномасштабної війни в країні. Учасникам загрожує позбавлення волі.