Ваші пращури належали до української еліти, якщо прізвище звучить так: перевірте своє
- Автор
- Дата публікації
- Автор
- 2312
Багато з цих прізвищ можна зустріти й досі
Українські прізвища можуть багато розповісти про своїх носіїв. Зокрема, яку професію мали їх пращури.
Про це пише у своїй роботі "Сучасні українські прізвища" мовознавець Юліан Редько. Він зазначає, що походження прізвища Медик складно відстежити.
Латинське слово "medicus" не було широко поширене. Ймовірно, таке прізвище могли давати лише людям з медичною освітою, які не мали стосунку до народної медицини чи знахарства.
Серед людей, які мали відношення до освіти, були й дуже рідкісні прізвища. Йдеться про такі, як Книжник, Логік, Філософ. А здебільшого люди, пов'язані з освітою, отримували наступні прізвища:
- Шкільник;
- Школик;
- Школяр;
- Шкільнюк;
- Школун.
Люди, що були зайняті мистецтвом, отримували прізвища Маляр, Маляренко та Малярик. Не дуже талановиті художники могли отримати такі прізвиська як Богомаз чи Богомазюк, згодом вони трансформувалися у прізвища.
Ті, чиє життя було пов’язане з музикою отримували такі прізвища, як Співак і Півець, причому, останнє, швидше за все, пов’язане з назвою дяка-псаломщика, відомого як "співак церковний". З формуванням хору, очевидно, пов’язане виникнення прізвища Реєнт та його похідного Регенчука. Вони походять від слова "регент", тобто диригент.
Раніше "Телеграф" писав про українські прізвища, які здивують іноземців. І це група прізвищ, які вказують на те, що у роду були козаки й вони є своєрідним українським "ексклюзивом".