Несподіваний партнер міг поставити Україні велику партію ЗРК і ракет до них

Читать на русском
Автор
MIM-23 Hawk Новина оновлена 12 листопада 2024, 12:18
MIM-23 Hawk. Фото Колаж "Телеграфу"

Це значно посилить наше ППО

Без особливого галасу Тайвань, можливо, передав Україні партію зенітних ракетних батарей HAWK та ракет MIM-23 для них. Ці системи забезпечують захист від авіації, крилатих та тактичних балістичних ракет.

Про це повідомляє Forbes із посиланням на слова колишнього чиновника Пентагону Тоні Ху. За попередніми даними, угода щодо ППО між Тайванем та Україною відбулася за посередництва США.

Тайваньські ракети MIM-23 Homing All-the-Way Killer, а також їх пускові установки та радари "підсилить" HAWK, які раніше вже були передані Україні США та Іспанією.

"Загалом Україна могла б розгорнути до 15 батарей HAWK виробництва Raytheon, кожна з яких мала б не менше шести триракетних пускових установок та пов’язаних з ними радарів. Якщо припустити, що загальна структура українських сил ППО залишилася приблизно такою ж після вирахування бойових втрат і додавання подарованого обладнання, то HAWK можуть становити майже третину сил Повітряних сил України", — йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що ще влітку 2023 року американські чиновники вели переговори зі своїми колегами на Тайвані про викуп у Тайбея близько дюжини батарей HAWK, які тайванські сили почали знімати з озброєння ще 2015 року та замінювати системами місцевої розробки та імпортними системами NASAMS.

Передача Тайванем Україні батарей HAWK та ракет MIM-23 для них стане чудовим посиленням ППО на тлі того, що українським силам оборони доводиться щодня боротися з атаками ворожих безпілотників та ракет.

Що відомо про ЗРК HAWK

MIM-23 Hawk — це американський зенітний ракетний комплекс середнього радіусу дії, прийнятий на озброєння армії США у 1959 році. Назва системи Hawk з англійської означає "яструб", але водночас є і абревіатурою. HAWK – "перехоплювач, керований по всій траєкторії польоту".

Спочатку він створювався для знищення літаків, потім його функціонал було розширено для перехоплення ракет. На озброєння його було поставлено 1960 року, відтоді комплекс пройшов кілька модернізацій. 1994 року армія США замінила його на Patriot.

Після модернізації максимальна дальність перехоплення цілей ЗРК Hawk становить 40 км (мінімальна – 2,5 км), максимальна висота перехоплення – 17,7 км (мінімальна – 30-60 метрів).

Одна з головних проблем цього ЗРК – вік його та ракет для нього. Незважаючи на незатребуваність у країнах НАТО, деякі зразки техніки вичерпали ресурс.

Технічні характеристики ракет МІМ-23 для комплексу HAWK:

  • Розробник – Raytheon Technologies (США),
  • Клас – "земля – повітря",
  • Двигун – твердопаливний,
  • Швидкість польоту ракети – 817 м/с,
  • Максимальна дальність перехоплення – 40 км,
  • Мінімальна дальність перехоплення – 1 км,
  • Максимальна висота поразки мети – 20 км,
  • Мінімальна висота поразки мети – 30 м,
  • Довжина ракети – 5,08 м,
  • Розмах крил – 1,2 м,
  • Вага ракети – 590 кг,
  • Маса бойової частини – 54 кг,
  • Час розгортання з маршу – 45 хв,
  • Приблизна вартість ракети – 250 тис. доларів

Нагадаємо, у липні міністр оборони Іспанії Маргарита Роблес під час відеоконференції з міністром оборони України Рустемом Умеровим заявила, що Україна до кінця 2024 року отримає з Іспанії зенітно-ракетні комплекси MIM-23 Hawk.

Застосування "яструбів" в Україні вперше продемонстрували лише у жовтні цього року. Командувач Повітряних сил Микола Олещук показав роботу американського зенітно-ракетного комплексу в ніч проти 23 жовтня.

"Стовідсотковий результат дається нелегко, але ми наближатимемося до нього щодня, зміцнюючи нашу протиповітряну оборону. Західна зброя довела і продовжує доводити свою ефективність на полі бою!", — написав Олещук.

Раніше "Телеграф" розповідав про те, що в США погодилися продати Україні військових запчастин більш ніж на 130 млн доларів — йдеться саме про комплектуючі до ЗРК HAWK Phase III.