Держсекретар та радник з нацбезпеки: Трамп визначився з кандидатами на дві важливі посади
- Автор
- Дата публікації
- Автор
- 814
Два конгресмени від республіканців займуть важливі посади в адміністрації Трампа
Новообраний президент США Дональд Трамп, який зараз формує свою адміністрацію, визначився з кандидатурами на посаду Державного секретаря США (зараз її займає Ентоні Блінкен) та радника з національної безпеки (на цій посаді зараз перебуває головний "деескалатор" Штатів Джейк Салліван). Ними можуть стати відповідно Марко Рубіо та Майкл Волтц.
Про можливе призначення Рубіо повідомило видання The New York Times із посиланням на три власні джерела. Видання CNN, своєю чергою, написало про можливе призначення Волтца радником. Обидва видання зазначають, що Трамп може змінити свою думку в останній момент.
"Очікується, що обраний президент Дональд Трамп призначить сенатора Марко Рубіо, який представляє штат Флориду, держсекретарем", – пише NYT. Аналогічне повідомлення CNN опублікувало щодо Волтца, а самого конгресмена нібито нещодавно бачили біля штаб-квартири Трампа в Мар-а-Лаго.
Рубіо вважався одним з членів республіканського крила "яструбів", оскільки неодноразово демонстрував жорстку позицію щодо Китаю, Ірану та Росії. Деякий час він навіть вважався дружнім до України. Проте нещодавно Рубіо прилюдно повторив позицію Трампа щодо України – мовляв, ця війна "зайшла в глухий кут", тому потрібно її завершувати.
Цікаво, що Трамп та Рубіо під час республіканських праймеріз у 2015 році протистояли один одному: Рубіо добровільно зняв свою кандидатуру. Проте деякий час обидва на дух не переносили один одного. Втім, з часом ворожнеча вляглася: Трамп та Рубіо зараз доволі позитивно оцінюють один одного. За даними ЗМІ, кандидатура Рубіо Трампа цілком влаштовує.
Щодо колишнього "зеленого берета" Майкла Волтца, для України тут все може бути краще, ніж раніше. Радник з національної безпеки – одна з ключових посад у блоці зовнішньої політики адміністрації США. З 2021 року її займав Салліван, який своєю "деескалацією" заробив собі місце хіба що у пантеоні мемів – і, що значно гірше, так вплинув на політику чинного президента Джозефа Байдена, що Україна отримувала рівно стільки допомоги, скільки потрібно для більш-менш вдалої оборони від російського наступу.
З приходом Волтца ситуація, можливо, зміниться на краще. Волтц підтримував допомогу Україні, але з умовою, що європейські союзники також почнуть витрачати більше, а контроль за грошами для України буде посилено. Припускається, Волтц може стати своєрідним "запобіжником", якщо Трампу почнуть нав'язувати думку про "злив" України – свого часу конгресмен активно критикував адміністрацію Байдена за вивід військ з Афганістану, що дозволило закріпитися там майже розбитим талібам. Таким чином, дії Байдена знецінили 20 років бойових дій американської армії в цій країні.
Зазначимо, що конгресмен Томас Коттон, якого планували зробити новим головою Пентагону, відмовився від призначення. Він планує залишатися у Конгресі та працювати там. Також Трамп вже зробив перше призначення – він призначив Сьюзен Вайлз головою апарату Білого дому – вперше в історії Сполучених Штатів цю посаду обійме жінка.