Не тільки пільговики: хто в Україні має право отримати субсидію

Читать на русском
Автор
На субсидію можна подати особисто та онлайн
На субсидію можна подати особисто та онлайн. Фото Колаж "Телеграфу"

Отримувачі субсидії сплачують обов'язковий платіж, розмір якого розраховується індивідуально

В Україні субсидію призначають людям, дохід яких не дозволяє самостійно оплачувати житлово-комунальні послуги. Це стосується не тільки громадян України, а й іноземців чи осіб без громадянства, що легально знаходяться в Україні. Одночасно отримувати пільгу та субсидію не можна, тож якщо серед членів домоволодіння є пільговики — субсидію нараховуватимуть після останнього місяця отримання пільги.

Право на субсидію мають зареєстровані в житлі люди; ті, хто фактично проживає за договором оренди, навіть якщо не зареєстровані; забудовники, чий будинок ще не введено в експлуатацію, але нараховуються комунальні витрати. Внутрішньо переміщені особи, неповнолітні діти без батьківського піклування, та особи під опікунством також можуть отримати субсидію. Для двох останніх категорій потрібна заява піклувальника, тоді як ВПО та орендарі надають документи, що підтверджують проживання.

На отримання субсидії можуть вплинути:

  • покупки чи платежі на суму в понад 50 000 грн,
  • кілька квартир чи будинків у власності,
  • депозити чи облігації у загальній сумі понад 100 000 гривень
  • машина, роком випуску менш як 5 років до дати подання
  • непрацюючі та неофіційно безробітні, що не сплачували ЄВ за період, в який враховуються доходи для призначення субсидії
  • боржники за аліментами, за комунальні послуги.

Це стосується не тільки самого заявника. В декларацію потрібно внести не тільки зареєстрованих у приміщенні людей, а й членів їхніх сімей не враховуючи, чи живуть вони разом.

Раніше "Телеграф" розповідав, що в разі переїзду, потрібно подавати нові декларацію та заяву. Отримувати одночасно допомогу за двома адресами не можна.