Жодних мережив і сіточки: що не так було зі спідньою білизною в СРСР (фото)
- Автор
- Дата публікації
- Автор
- 2617
![Життя у СРСР](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428x240/8/a3/7f1db173-1df9b21c3c76e51f2772a08090c82a38.jpg?v=9190_1)
Виробники одягу в Радянському Союзі робили ставку зовсім не на красу
У СРСР існував дефіцит на багато речей, і навіть на ті, які щодня потрібні в побуті. І якщо брак товарів першої необхідності по-справжньому гостро виявився у 1980-х роках, то проблема зі спідньою білизною у радянських громадян тривала десятки років.
"Телеграф" з’ясував, як виглядала спідня білизна чоловіків та жінок у радянські часи. З’ясувалося, що часто дівчата й зовсім ходили без білизни й це не вважалося чимось ганебним.
Спідня білизна в СРСР призначалася не для краси чи спокушання чоловіків, а для зручності та довгої служби. Мереживні боді, бікіні та прозорі бюсти навіть не вироблялися на радянських підприємствах, на відміну від бавовняних майок, панталон з начосом та суконь-комбінацій. Щобільше, існувало лише три основні кольори спідньої білизни, які підходили під "робочо-селянський" одяг: білий, чорний та темно-синій.
Лише у 80-90 роках радянські ринки заполонила неякісна білизна з Китаю з колючим мереживом та іншими елементами. Але завозилося вона нелегально, як і багато інших іноземних товарів.
![](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/6/a4/29f98389-b14ac87df9c53abff421534785bdda46.jpg?v=8803_1)
![](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/a/6f/a09b50ea-e6c1349526c2c7f3af7f1eb9093246fa.jpg?v=9543_1)
Як можна зрозуміти, панталони і "хебешні маєчки" ніяк не сприяли інтимному життю, та й знімалися вони насилу. Ймовірно, звідси й пішла фраза "в СРСР сексу не було". Але деякі дівчата знайшли вихід — вони відмовилися від білизни. У ті часи не носити спідню білизну не вважалося чимось ганебним або непристойним, особливо в провінціях.
Окремою проблемою були бюстгальтери, які виготовлялися без урахування розмірів жіночих грудей. Партія визнавала лише три розміри грудей — 1,2 і 3. Тому власницям надто скромних форм чи навпаки дівчатам у тілі доводилося ходити без ліфчика, бо всі вони були не за розміром. До речі, такого достатку фасонів бюстгальтерів, який є зараз, у СРСР не було.
![](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/f/b6/e79b4aed-49ba5b5d64d7ba3af0ed29aae21a3b6f.jpg?v=8688_1)
![](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/2/2b/e59d0759-5b6f193019230b5b4164e4c7c59432b2.jpg?v=8696_1)
Ситуація почала змінюватися на позитивний бік під час Перебудови (1985-1991 року), коли на радянських прилавках почали з’являтися західні мереживні та напівпрозорі речі.
![](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/3/b8/f47a0e80-eafa1b472824d566336b26b454274b83.png?v=8671_1)
Також "Телеграф" розповідав про те, які звички людей із СРСР зараз дратують. Попри зміни в підвалинах суспільства, вихідці з радянського союзу намагаються й надалі дотримуватися звичок минулого.