Затримання Мазепи: ЗМІ дізналися про важливу деталь в матеріалах справи

Читать на русском
Автор
1507
Ігор Мазепа
Ігор Мазепа. Фото facebook.com/Ig.Mazepa

Справу розслідують вже майже 10 років

Затриманий Державним бюро розслідувань у справі незаконної приватизації земельних ділянок у Київській області бізнесмен Ігор Мазепа в матеріалах кримінального провадження вказаний як "замовник заволодіння ділянками". Провадження відкрили ще у квітні 2014 року.

Про це пише "Економічна правда" з посиланням на інформацію з документів, які є у розпорядженні видання. Зазначається, що предметом досудового розслідування у кримінальному провадженні є "встановлення обставин протиправної передачі у приватну власність для ведення індивідуального садівництва земельних ділянок, на яких розміщені гідротехнічні споруди Київської ГЕС стратегічного значення".

Провадження було внесено до реєстру досудових розслідувань 22 квітня 2014 року за фактом зловживання Держгеокадастру, Держлісагентства та Держводагентства. Як йдеться у матеріалах ДБР, посадовці сприяли незаконній передачі у приватну власність земель водного і лісового фонду — території гребня лівобережної захисної греблі "Каскаду Київських ГЕС і ГАЕС" вздовж Дніпра між селищами Хотянівка і Лебедівка Київської області.

Орієнтовне розташування земельних ділянок

У документах, які є у розпорядженні видання, йдеться, що протягом 2012-2021 років органи місцевого самоврядування та держвлади у Київській області прийняли низку рішень про виділення у приватну власність земельних ділянок "за рахунок територій, на яких розташовані гідротехнічні споруди Київської ГЕС". У матеріалах ДБР зазначається, що за такої шахрайської схеми відбулось заволодіння земельними ділянками, на яких побудовано котеджні містечка елітної нерухомості Riviera Village, KyivSea, Shelest, GoldFish, Good River, Googlife Park, загальною площею понад 300 га.

За даними видання, Мазепа є власником заміського комплексу Shelest та девелопером котеджного містечка Goodlife park. У документах також йдеться, що "замовником заволодіння земельними ділянками" був Мазепа, який "заздалегідь організував довірених йому осіб для виконання злочинних дій у складі злочинної організації".

Також зазначається, що під час досудового розслідування "виникла необхідність у відшуканні та вилученні оригіналів документів", копій паспортів, листування та мобільних телефонів. "Необхідність обшуку" автомобіля Mercedez-Benz виникла "з метою перевірки фактів протиправного заволодіння земельними ділянками".

У документах вказується ч.3 ст. 233 КПК України, за якою слідчий, прокурор, дізнавач має право до встановлення ухвали судді "увійти до житла чи іншого володіння особи" лише у невідкладних випадках, "пов'язаних із врятуванням життя людей чи майна, чи з безпосереднім переслідуванням осіб, які підозрюються у вчиненні правопорушення". Варто зазначити, що напередодні адвокати Мазепи заявляли, що під час обшуків силовики вибили двері бізнес-центру, і що обшуки проводились без ухвали суду.

Нагадаємо, раніше "Телеграф" повідомляв, що, за даними, Офісу генерального прокурора, Мазепу підозрюють у незаконному заволодінні земельними ділянками Київської ГЕС. Його було затримано у четвер, 18 січня, при спробі перетнути кордон. Мазепа прямував до Польщі через пункт пропуску "Шегині".