Довіра до телемарафону падає кожного місяця: КМІС показав нові цифри

Читать на русском
Автор
Телемарафон
Телемарафон. Фото medialab.online

У порівнянні з минулим роком телемарафону довіряє все менше людей

Соціологічне опитування показало, що українці все менше довірять телемарафону "Єдині новини". Станом на лютий інформації з марафону довіряють лише 36% опитаних.

Про це стало відомо з результатів опитування Київського міжнародного інституту соціології, яке провели 5-10 лютого.

"Ідея телемарафону "Єдині новини" користувалася широкою підтримкою у 2022 році, але з 2023 року простежується стабільне зниження довіри і станом на лютий на лютий 2024 року ми вперше фіксуємо негативний баланс довіри-недовіри (тобто кількість тих, хто довіряє, зараз менше кількості тих, хто не довіряє)", — йдеться у повідомленні.

У грудні 2023 року 43% довіряли телемарафону "Єдині новини", не довіряли – 38%. Станом на лютий 2024 року частка тих, хто довіряє, знизилася до 36%. Натомість до 47% зросла частка тих, хто не довіряє.

Статистика довіри до телемарафону - Фото Інфографіка КМІС

Соціологи зазначають, що хоча ті, хто не довіряє президенту Володимиру Зеленському, значно більш критичні до телемарафону, але і серед тих, хто довіряє Зеленському, телемарафону довіряють 48%, не довіряють – 33%.

Чи довірять Зеленському у телемарофоні - Фото Інфографіка КМІС

Дещо більш критичні до телемарафону "Єдині новини" мешканці Заходу і Центру. Водночас фактично у всіх регіонах йому довіряють не більше 40% опитаних.

Довіра телемарафону в регіональному вимірі - Фото Інфографіка КМІС

Методом телефонних інтерв’ю на основі випадкової вибірки мобільних номерів опитали 1 202 респонденти у віці від 18 років, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролювалися владою України, а також опитування не проводилося з громадянами за кордоном.

"Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала 3,2% для показників, близьких до 50%, 2,7% для показників, близьких до 25%, 2,1% − для показників, близьких до 10%, 1,4% − для показників, близьких до 5%", — йдеться у повідомленні.

Соціологи зазначають, що за умов війни крім зазначеної формальної похибки додається певне систематичне відхилення, але вони вважають, що отримані результати все одно дозволяють досить надійно аналізувати суспільні настрої населення.

Раніше "Телеграф" писав, що у телемарафоні показали карту РФ із окупованим Кримом. Вона з’явилася в ролику журналістів про комунальний колапс у РФ.