Від соратника Черновецького до "смотрящего" за Києвом: хто такий Денис Комарницький

Читать на русском
Автор
Денис Комарницький Новина оновлена 27 березня 2025, 11:06

Він був фігурантом кількох розслідувань

Денис Комарницький, якого називають "смотрящим" за Києвом, хитрим способом виїхав з України. Він використовував супровід авто з надписом "200" під лобовим склом як конспірацію, про що в рамках журналістського розслідування повідомила "УП". Утікав з країни Комарницький через переслідування НАБУ у рамках розслідування, пов'язаних із непрозорими забудовами та розподілом ресурсів міста Києва.

Широкому загалу ім'я Комарницького стало відоме на початку лютого. Тоді НАБУ і САП провели у Києві операцію "Чисте місто" — для викриття злочинної організації, причетної до земельної корупції у Київській міській раді. У її рамках обшуки проводилися і в київського бізнесмена Дениса Комарницького. Тож хто він такий, чому його в ЗМІ прозвали "смотрящим за Києвом", який він має стосунок до нардепа Миколи Тищенка? "Телеграф" зібрав усе, що відомо про нього.

Комарницький здобув дві вищі освіти в КНУ імені Шевченка за спеціальностями "Історія" та "Правознавство", має ступінь доктора філософії з права. З 2006 року очолює юридичну компанію.

У політичній кар'єрі Комарницького значиться посада депутата Київради V-VI скликань. Він був лідером фракції "Блоку Леоніда Черновецького" у 2008-2010 роках та одним з його найближчих соратників. Представляв Київ у Конгресі місцевих і регіональних влад Ради Європи.

Журналіст та громадський діяч Ігор Луценко свого часу називав Комарницького членом "легендарної команди Леоніда Черновецького, яка в 2007-2010 роках достатньо активно займалася грабунком Києва". За даними УНІАН, схожої думки дотримувався і нардеп VI скликання Кирило Куликов, який очолював слідчу комісію із порушень законів України Черновецьким та його депутатами.

"Комарницький був одним з керівників цієї злочинної організації (а це була саме злочинна організація). Він займався тим, що розподіляв між депутатами фракції — за конкретні голосування — комусь землю, комусь гроші, комусь ще щось (в залежності від їх інтересів)", — заявляв Куликов.

Восени 2019 року, після виборів до Верховної Ради, Комарницького почали називати новим "смотрящим за Києвом". Його ім'я фігурувало у численних скандалах, пов'язаних із непрозорими забудовами та розподілом міських ресурсів.

У тому ж році СБУ проводила обшуки у столичному офісі Дениса Комарницького, що знаходиться у Музейному провулку. Силовики зламали двері до будівлі, були вилучені деякі документи та щонайменше один ноутбук. До обшуків вдалися після заяви позафракційного депутата Юрія Левченка, який заявив, що нібито мер Києва Віталій Кличко домовився про нових "смотрящих" за містом, аби втриматися на посаді.

"Смотрящими" тоді назвали саме Комарницького та нардепа IX скликання, обраного від "Слуги народу" Миколу Тищенка. Згодом журналісти "Бігус.Інфо" у своїх розслідуваннях викривали зв'язки Комарницького з Тищенком. Зокрема, у 2020 році вийшов матеріал про можливе привласнення 6 мільярдів гривень на будівництві Подільського моста.

Нещодавно "BihusInfo" опублікував розсекречені записи розмов фігурантів справи про земельну корупцію у Київській міській раді. Записи свідчать про масштабні розкрадання бюджетних грошей, дерибан київської землі. Згадуються і хабарі за відповідні рішення Київради, маніпуляції з київськими комунальними підприємствами та інші земельні схеми.

Керівників комунальних підприємств та ключових гравців, які можуть мати вплив на земельні питання, призначали на посади не з точки зору професійних якостей, а через терпимість до корупції. Якщо певний керівник відмовлявся від участі у цих схемах, йому швидко знаходили заміну.

Побиття адвоката та інші скандали

У минулому Комарницького затримували за підозрою у побитті адвоката Ігоря Гранцева та привласненні 20 тисяч доларів. Також ЗМІ повідомляли про регулярне отримання його компаніями великих підрядів від комунальних підприємств Києва. За часів Януковича Комарницький заявляв про політичні переслідування через свою позицію щодо захисту міського самоврядування.

Також раніше "Телеграф" писав, що у Києві та області проходять обшуки на "Укрзалізниці". Вони пов'язані зі зловживаннями посадовців з міжнародними пасажирськими перевезеннями.