Авто "вантаж 200" для перестрахування і не тільки. Як Комарницький утік із України (оновлено)
- Автор
- Дата публікації
- Автор
- 1429

Під час руху авто з Комарницьким супроводжувала машина з табличкою "200" під лобовим склом
У мережі було оприлюднено цитати з протоколу допиту товариша колишнього депутата Київської міської ради Дениса Комарницького Юрія Довгаленка. Декілька днів тому під час допиту в Службі безпеки України він визнав, що брав участь у законспірованому виїзді Комарницького зі столиці на український кордон.
Слова Довгаленка на своїй сторінці у Facebook опублікував журналіст-розслідувач "Української правди" Михайло Ткач. Той повідомив, як саме відбувався цей процес. Також в "УП", посилаючись на слова своїх співрозмовників, зазначили, що у порятунку Комарницького, серед правоохоронців, нібито брали участь чотири особи з посвідченнями СБУ, два співробітники Управління стратегічних розслідувань Закарпатської області та один тамтешній депутат.
Реакція СБУ
У Службі безпеки України "Телеграфу" розповіли, що інформація про те, що нібито штатні співробітники СБУ допомогли Комарницькому перетнути державний кордон, не відповідає дійсності. Поки фігурантів цієї справи затримано самою спецслужбою, їм повідомлено про підозру.
"Затримані СБУ особи менше 5 місяців були у статусі гласних позаштатних працівників (не перебували у штаті спецслужби і не отримували грошове забезпечення). Окремо наголошуємо: вони були позбавлені цього статусу на початку лютого, до настання подій, які розслідуються у кримінальному провадженні", — зазначили у Службі безпеки.
Також було повідомлено, що у співпраці з НАБУ проводиться комплекс слідчих (розшукових) та процесуальних дій, спрямованих на встановлення інших осіб, які причетні до організації переправлення Комарницького через державний кордон до Румунії з території України.
Загалом з початку повномасштабної війни СБУ викрила 215 схем незаконного перетину державного кордону та повідомила про підозру 1869 осіб, причетних до цих схем.
Що в ЗМІ дізналися про втечу Комарницького
Михайло Ткач опублікував слова Юрія Довгаленка про те, як відбувався процес втечі Комарницького.
"10.02.2025 близько 18 години у месенджері "Сигнал" мені зателефонував мій товариш Комарницький Д.С. та повідомив мені про необхідність вибути у західному напрямку країни у зв'язку з проблемами, пов'язаними з кримінальним переслідуванням НАБУ. Усі дії щодо його перевезення на захід України необхідно виконати якнайшвидше, поки його офіційно не оголосять у розшук", — сказав Довгаленко.
Далі, за його словами, коли Комарницького забрали та почали рух у напрямку міста Хуст, екс-депутат повідомив, що попереду їх їхатиме камуфльований автомобіль, з табличкою "200" під лобовим склом, який виїхав заздалегідь.

"Протягом усього нашого пересування основне завдання "Тойота Ленд Крузер 200" полягало в тому, щоб повідомляти про наявність на маршруті блокпостів, а також у разі наявності таких — повідомляти про те, чи здійснюється на них перевірка на предмет наявності в транспортних засобах Комарницького Д.С. близько 30 кілометрів, виконуючи завдання з розвідки обстановки. Перед ними їхав зазначений камуфльований автомобіль для "перестрахування" з метою розвідки обстановки про наявність на маршруті блокпостів або працівників правоохоронних органів", — сказав під час допиту Довгаленко.
Журналіст Юрій Ткач наголошує, що особливість ситуації в тому, що, перебуваючи вже на Закарпатті, Довгаленко представився поліцейським співробітником СБУ та показав службове посвідчення голосного позаштатного працівника оперативного підрозділу Служби безпеки України.

"У порятунку Комарницького, за даними співрозмовників УП серед правоохоронців, брали участь чотири особи з посвідченнями СБУ, двоє співробітників Управління стратегічних розслідувань Закарпатської області та один тамтешній депутат", — підсумував розслідувач.


Варто зазначити, що Ткач ще 12 березня повідомляв, що Комарницького "знайшли за кордоном".

Як повідомлялося раніше, на початку лютого НАБУ і САП провели обшуки у Комарницького, якого в ЗМІ називали "смотрящим за Києвом". Його ім’я неодноразово фігурувало у скандалах, пов’язаних із непрозорими забудовами та розподілом міських ресурсів. Також Комарницького називали бізнес-партнером ресторатора та народного депутата Миколи Тищенка.
Під час обшуків у його будинку було знайдено понад 7 мільйонів доларів готівкою. При цьому сам ексчиновник від правосуддя переховувався на території України, доки у березні журналісти не помітили його у столиці Австрії.
Як виявилось, виїхати за кордон Комарницькому допомогли двоє поліцейських. Їх виключили з лав Нацполіції, а СБУ вже вручила їм підозри.