Військовозобов’язаних не зачепить? У Раді пояснили, чому завис закон про військову поліцію
- Автор
- Дата публікації
- Автор

Контролювати людей зі зброєю мають інші люди зі зброєю
Четвертий рік триває повномасштабне російське вторгнення, а в Україні досі нема системи військової юстиції. А законопроект про військову поліцію — далі першого читання не пішов.
Про це "Телеграфу" розповів нардеп від "Слуги народу", член парламентського комітету з питань правоохоронної діяльності Олександр Бакумов. Він пояснив, чому ухвалення закону зависло.
Більше читайте у публікації: "Ми не голосували за "бусифікацію": "слуга народу" про штрафи ТЦК, скандал з Нацгвардією і заклики "поліцію на фронт".
‒ Нема політичного рішення. Зі сторони Офісу генерального прокурора, міністра і Міністерства оборони в тому числі, Офісу президента і українського парламенту, — каже народний обранець.
За його словами, комітет опрацював законопроект про військову поліцію.
— Для чого він потрібен? Я б дуже б не хотів, щоб українське суспільство сприймало військову поліцію як орган, направлений проти цивільного населення. Навпаки, військова поліція — це та поліція, яка має юрисдикцію над військовими. Тільки над ними. Не над військовозобов'язаними, які стоять на обліку, — наголосив член комітету.
Він нагадав, що Україна має величезну армія і є випадки вчинення злочинів військовими.
— І до осіб зі зброєю в руках має бути інша сила, теж зі зброєю в руках, яка буде контрапелювати, мати юрисдикцію, в певних випадках переслідувати. ЗСУ за допомогою власних ресурсів, власних військовослужбовців мають самі утворити військову поліцію. Я впевнений, що нам вкрай необхідна військова поліція. Ми — велика країна з великим військом і у цього війська має бути своя військова поліція, — підсумував Олександр Бакумов.
Нагадаємо, раніше він пояснив "Телеграфу", для чого потрібен закон про Нацгвардію, неоднозначно сприйнятий суспільством.