Чому у Верховній Раді нема камінг-аутів? ЛГБТ-активістка дала пояснення

Читать на русском
Автор
510
Верховна Рада
Верховна Рада. Фото Колаж "Телеграфу"

Люди на високих посадах воліють приховувати свою нетрадиційну орієнтацію

Питати українців про їхню сексуальну орієнтацію хоч у повсякденному житті, хоч на службі у ЗСУ чи державних органах — неприпустимо. А тим більше — створювати якісь "реєстри".

Про це в інтерв'ю "Телеграфу" розповіла відома ЛГБТ-активістка, правозахисниця, голова організації "Інстайт", жінка року за версією журналу "TIME" Олена Шевченко. Вона пояснила, чому у ЗСУ і серед політиків так мало камінг-аутів.

Більше читайте у публікації: "Думаєте, серед депутатів немає геїв? — ЛГБТ-активістка про гомофобію в ЗСУ, мобілізацію жінок і традиційні цінності".

— Якщо будуть створені якісь офіційні реєстри, то, звичайно, такого робити не можна. Але все інше знаходиться в сфері міжособистісних відносин. Людина, яка буде відчувати підтримку від оточення, в жодному разі не буде приховувати свою сексуальну орієнтацію чи гендерну ідентичність. Якщо є мова ненависті, приниження, звичайно, дуже важко сказати про себе відкрито, — каже активістка.

При цьому вона пояснила, чому люди воліють приховувати свою орієнтацію в армії.

— На високих посадах, звичайно. Те саме з депутатами Верховної Ради. Ви думаєте, серед них нема геїв? А чого вони про це не говорять відкрито? Чим вища посада, тим більше цей фактор впливатиме. У людини виникає відчуття, ніби від цього буде залежати кар'єрне зростання. І це може бути так, — припустила правозахисниця.

Вона згадала антимайдани, на яких бачили проплачених людей, яких найняв "Український вибір" Віктора Медведчука.

— Вони заплатили людям, роздали їм райдужні прапори, і думали, що це буде провокація проти ЛГБТ-людей. І далі понеслося в ЗМІ то про одного, то про іншого депутата, що вони нібито геї. Тобто деякі люди й досі вважають, що сказати про те, що людина гей або лесбійка — це дискредитація, — каже голова організації "Інстайт".

Говорячи про те, як військові називають ворогів на фронті, вона пояснила: питання в тому, які сенси вкладають у це бійці ЗСУ.

— У нас дуже багато дискусій точилось щодо цього. Ми почали називати росіян цим словом, намагаючись їх принизити порівнянням з геями. І оце жахливо. Мені хочеться, аби люди це нарешті зрозуміли. Я знаю дуже багато випадків, і не лише в Україні, коли через такі цькування людей доводили до самогубства, — підсумувала Олена Шевченко.

Нагадаємо, раніше вона пояснила "Телеграфу", чи є ЛГБТ-батальйони в українській армії.