"Настав вирішальний момент": Шольц звернувся до ЄС із заявою щодо України

Читать на русском
Автор
6146
Олаф Шольц
Олаф Шольц. Фото Ян Доброносов, "Телеграф"

Одна країна не повинна мати найбільшу частку

Німеччина продовжує надавати військову допомогу Україні, але інші країни ЄС мають почати надавати її більше. ФРН сама не впорається з таким великим навантаженням.

Таку заяву зробив канцлер Німеччини Олаф Шольц. Про це він сказав, виступаючи на конференції Соціал-демократичної партії, повідомляє Redaktions Netzwerk Deutschland.

"Не повинно бути так, що Німеччина має таку велику частку (загалом обсяг допомоги Україні, — Ред.). Робити багато має бути нашим вкладом, але решта має також багато робити", — сказав він.

Також канцлер наголосив, що на саміті ЄС, який відбудеться 1 лютого, він порушить питання надання допомоги Києву. На його думку, у конфлікті в Україні "зараз настав вирішальний момент".

Водночас, Олаф Шольц підтвердив солідарність з Україною. Він нагадав, що цього року Німеччина має намір виділити Києву понад 7 млрд. євро. Ця сума перевищує половину всієї допомоги з боку країн ЄС.

Нагадаємо, раніше "Телеграф" писав про те, що в Білому домі сказали, про що говоритимуть Олаф Шольц та Джой Байден під час їхньої зустрічі 9 лютого.