Російська розвідка організовує в Сербії кампанію проти Заходу та України – джерело

Читать на русском
Автор
Російська розвідка організовує в Сербії кампанію проти Заходу та України – джерело

Офіцери Служби зовнішньої розвідки РФ, які працюють під дипломатичним прикриттям у Сербії, здійснюють координацію кампанії, спрямованої на посилення антизахідних настроїв у Сербії та протидію постачанню боєприпасів для України, використовуючи тему наслідків застосування боєприпасів зі збідненим ураном. Про це Guildhall повідомило джерело в уряді Сербії.

Джерело повідомило, що в січні 2024 року в Белграді пройшла зустріч співробітників Служби зовнішньої розвідки РФ Андрєя Тємяшова (дипломатичне прикриття – радник-посланець посольства РФ у Сербії) та Міхаіла Гєнєралова (дипломатичне прикриття – радник місії посольства РФ у Сербії) з сербським та італійським адвокатами Срджаном Алексічем (Срђан Алексић) та Анджело Фіоре Тарталья (Angelo Fiore Tartaglia). Зустріч проведена з метою планування та координації серії подальших дій учасників щодо організації активних заходів у рамках кампанії.

Для досягнення перерахованих цілей Росія використовує тему наслідків застосування боєприпасів зі збідненим ураном під час конфлікту в Югославії, адаптувавши її до стратегічного завдання по протидії постачанню боєприпасів для України.

У 2022 році Срджан Алексіч разом з Анджело Фіоре Тарталья підготували позов проти НАТО щодо застосування снарядів із збідненим ураном під час конфлікту в Югославії у 1999 році. Позов був поданий до Верховного Суду Сербії у 2022 році, а сама кампанія підтримана російськими державними медіа Sputnik та RT.

Анджело Фіоре Тарталья, який також представляє інтереси проросійського президента Республіки Сербська Мирослава Додіка, є також представником італійської Національної асоціації жертв збідненого урану. 28 лютого 2022 року відбулася приватна аудієнція представників асоціації з Папою Римським, під час якої учасники звинуватили країни Заходу у застосуванні боєприпасів із збідненим ураном.

Срджан Алексіч та Анджело Фіоре Тарталья публічно виступають проти постачання Україні західних боєприпасів із збідненим ураном. У березні 2023 року Срджан Алексіч в інтерв'ю "РИА Новости" заявив, що застосування снарядів із збідненим ураном у зоні конфлікту в Україні та у бойових діях у всьому світі необхідно заборонити. Також у березні 2023 року Анджело Фіоре Тарталья в інтерв'ю італійському виданню Il Manifesto розкритикував постачання таких боєприпасів Збройним силам України.

Нагадаємо, за результатами розслідування ООН, використання збідненого урану в Югославії та Боснії ніяк не вплинуло на навколишнє середовище та населення, а також учасників бойових дій. Повідомлення про зростання онкологічних захворювань після застосування снарядів із збідненим ураном у Югославії спростували дослідження Міністерства оборони Італії.