Небезпечні місця Києва: де зафіксовано високу радіацію
- Автор
- Дата публікації
- Автор
- 1870
Біля річки дозиметр показав найвищий рівень
Столиця України постійно стикається з низкою екологічних проблем — забруднення повітря, води та ґрунту. А нещодавні показники радіації на Венеціанському острові (Гідропарк), які вимірювали uRADMonitor, викликали занепокоєння киян. Протягом кількох тижнів там фіксували рівень радіації, який був вище ніж зазвичай.
Журналісти перевірили чи не зашкалює дозиметр у різних районах столиці. Про це пише "Інформатор".
Першою точкою стала Оболонь. У "спальній" частині району (вул. Вишгородська) прилад показав 0,16 мкЗв/год — звичайний для Києва рівень. На Оболонській набережній та в парку "Наталка" показники виявились ще нижчими — 0,11 мкЗв/год.
Біля Храму Святителя Чудотворця на водах, що на Набережно-Хрещатицькій, трохи вище — 0,19 мкЗв/год, як і на Венеціанському острові взимку. Це один з найвищих показників.
На Майдані Незалежності рівень радіації трохи менший — 0,18 мкЗв/год. Це нормальний показник, але дещо вищий, ніж у "спальних" районах.
Повернувшись до Гідропарку, дослідники зафіксували такі значення:
- 0,17 мкЗв/год — у лісі на Венеціанському острові;
- 0,14 мкЗв/год — біля берега.
Важливо зазначити, що всі показники є природними. Санітарна норма для населення в Україні становить 0,3 мкЗв/год. Підвищеним фоном вважають 0,3-1,2 мкЗв/год, а небезпечним — понад 1,2 мкЗв/год.
Результати дослідження показали, що рівень радіації в різних районах Києва може відрізнятися. Найнижчі показники зафіксовані в "спальних" районах, а найвищі — біля водойм.
Наразі радіаційний фон Києва складає 0,87 мкЗв/год, що є в межах норми. Зазначимо, що контрольний рівень радіації до 2,19 мкЗв/год.
Раніше "Телеграф" писав, що у Києві на поверхні озера Кирилівське, що на Оболоні, місцеві жителі помітили величезну маслянисту пляму, яка стрімко поширювалася по всій водоймі.