Комендантська година у Києві на Великдень: які обмеження діятимуть
- Автор
- Дата публікації
- Автор
Мешканців і гостей столиці просять подбати про власну безпеку
На Великдень, у ніч із суботи 4 травня на неділю 5 травня, комендантська година у Києві та області діятиме без змін – з 00:00 до 5:00 години. Пересування вулицями у цей час суворо заборонено.
Храми можна буде відвідати після завершення комендантської години. Про це заявив начальник Київської ОВА Руслан Кравченко.
Традиційно, в ніч на неділю Великодня у церквах проводяться богослужіння, які закінчують уранці освяченням великодніх кошиків. Однак через постійну загрозу атак з боку РФ у столиці та області було вирішено не скорочувати час дії комендантської години.
Тому на Великдень, у ніч із суботи 4 травня на неділю 5 травня, комендантська година на Київщині та в Києві діятиме без змін — з 00:00 до 5:00 години. Пересування вулицями у цей час заборонено!
Для зручності населення богослужіння транслюватимуться в онлайн-режимі. Після завершення комендантської години люди зможуть піти до храмів.
На Великдень у столиці правоохоронці стежитимуть за громадським порядком та працюватимуть в посиленому режимі.
Що заборонено робити в комендантську годину
- заборонено перебувати на вулиці та в громадських місцях
- заборонено переміщатися на транспорті або пішки без спецперепустки.
Краще правильно розраховуйте свій час і повертайтеся додому, перш ніж почне діяти комендантська година. Оскільки особа, яка порушуватиме комендантську годину, може вважатися членом диверсійно-розвідувальної групи.
Як карається порушення комендантської години:
Порушення спричинятиме накладення штрафу у розмірі від 8500 до 17 000 гривень. Якщо протягом року буде повторне порушення, штрафуватимуть на удвічі більшу суму.
Комендантський патруль має право:
- затримувати та доставляти порушників до підрозділів Нацполіції України;
- з’ясовувати, чому порушник перебуває на вулиці;
- оглядати речі чи транспортний засіб;
- перевіряти документи;
- застосовувати фізичну силу, зброю та спецзасоби до правопорушників, якщо є така потреба.
Раніше "Телеграф " розповідав про те, де купити паску в Києві. Великодні свята вже на порозі, а отже, саме час подбати про головну святкову страву – паску. Її можна спекти власноруч, але якщо у вас немає часу, не біда! У Києві є безліч магазинів та пекарень, де можна купити вже готову паску.