Клон вперше в історії дав потомство: у США показали дитинчат вимираючої тварини (фото, відео)

Читать на русском
Автор
4013
Чорноногий тхір Новина оновлена 12 листопада 2024, 02:50
Чорноногий тхір

Щенята здорові і знаходяться під наглядом

У США самка клонованого чорноногого тхора народила здорове потомство. Це перший випадок в історії, коли у клона з’явилися дитинчата.

Про це йдеться у пресрелізі Служби охорони рибних ресурсів та диких тварин США. Одне щеня не вижило, але самець і самка, що залишилися, виглядають цілком здоровими.

Мамою стала тхір на ім’я Антонія, яку клонували з тхора Вілли, яка померла 1988 року в зоопарку Сан-Дієго. Батьком же став 3-х річний Урчин, що проживає у Смітсонівському національному зоопарку.

Антонія

У 1979 році чорноногий тхір вважався вимерлим, проте в 1981 році вдалося знайти невелику популяцію, до якої належала Вілла. В цей час популяцію вдалося відновити до 350 особин і всі вони є нащадками семи тхорів, яким вдалось вижити.

Ці тварини страждають від хвороб, втрати довкілля і скорочення чисельності основного видобутку цього виду — лучних собачок. Також великою проблемою є інбридинг — через дуже низьку генетичну різноманітність вихідної популяції деякі експерти вважають, що вид можна врятувати лише клонуванням.

Наприклад, у зразках Антонії втричі більше різноманітності в генетичному матеріалі, ніж у всіх інших особинах цього виду. Щодо її дитинчат, то вони все життя проведуть під наглядом фахівців, а в дику природу їх не повернуть.

Щенята Антонії поки що не мають імен, але вони виглядають цілком здоровими

Тема клонування зникаючих видів є предметом численних дискусій. Наприклад, на клонування тієї ж Антонії пішло кілька десятиліть і величезні кошти, а процес супроводжувався кількома невдалими спробами. Деякі вчені висловлюють думку, що ці зусилля можна було б витратити на більш корисні речі, на кшталт відновлення довкілля.

Простіше кажучи, немає сенсу множити популяцію, якщо їй нема де жити. А оскільки чорноногі тхори через активне сільське господарство втратили свій ареал проживання у вигляді низькотравних прерій, то виникає питання, чи будуть вони здатні вижити навіть якщо вчені допоможуть їм відновити генетичну різноманітність.

Як повідомлялося раніше, вчені нещодавно змогли зняти на відео рідкісного восьминога. Він безтурботно стрибав на дні Тихого океану на глибині майже 5 кілометрів