Палаючий на Кубані НПЗ встановив рекорд за часи всіх ударів України: чим важливий цей завод (відео, фото)
- Автор
- Дата публікації
- Автор
Українське військо продовжує вражати світ своїми ударами по Росії
Удар Сил оборони України по нафтопереробному заводу у Слов’янську-на-Кубані в Краснодарському краї РФ встановив ще один рекорд. Дим від пожежі розтягнувся на сотні кілометрів і є найдовшим димним слідом за всю історію українських ударів по Росії.
Про це повідомив OSINT-дослідник Radio & Nukes. Він також оприлюднив супутникові знімки сліду від пожежі.
"Слід від пожежі на нафтопереробному заводі у Слов'янську-на-Кубані, здається, є найбільшим на сьогодні! MODIS/VIIRS/Sentinel-3/Sentinel-2", — йдеться в повідомленні.
Площа пожежі на нафтопереробному заводі у Слов'янську-на-Кубані перевищила 20 тисяч квадратних мметрів. Про це повідомила єдина чергово-диспетчерська служба муніципалітету в "Макс". Згідно з оприлюдненими даними, пожежа почалася вночі 28 червня через падіння уламків безпілотника.
Що відомо про цей НПЗ?
Як повідомляв "Телеграф", Слов’янський НПЗ є одним з найбільших нафтопереробних заводів Росії. Завод "Слов’янськ-ЕКО" відноситься до найбільших експортерів російських нафтопродуктів через порти Чорного моря. Багато пального з цього НПЗ постачалося в тимчасово окупований Крим та інші тимчасово окуповані Росією території на півдні України.
Підприємство займається переробкою нафти та виробництвом газового бензину (газоліну), ДТФ (дизельної технологічної фракції), мазуту, СМТ (судинного малов’язкого палива), вакуумного газойлю та інших нафтопродуктів.
Станом на 2025 рік завод переробляв сиру нафту та конденсат потужністю 5,2 млн тонн на рік. Він був задіяний у забезпеченні російських збройних сил пальним.
Не перша атака
Атаки на цей завод були і раніше. Так, наприклад, у березні 2024 року після влучення БПЛА було зафіксовано велику пожежу в районі атмосферних колон, які і були основною ціллю. 17 грудня 2025 року по НПЗ вдарили дрони, внаслідок чого почалася масштабна пожежа. Потім 25 січня 2026 року дрони атакували Слов’янськ-на-Кубані, викликавши серйозну пожежу. А в результаті атаки безпілотників 19 травня було пошкоджено як мінімум одну вакуумну установку.
Раніше "Телеграф" розповідав, що українці наклепали смішних мемів про кризу з бензином в Росії.