Ми використовуємо Куки!

Стрілки переводити не доведеться: на чому годинник перейде на літній час автоматично

Читать на русском
Автор
Переведення годинників на літній час
Переведення годинників на літній час. Фото Колаж "Телеграфу"

Закон про відмову від переведення годинників, який схвалили депутати, не запрацював

Переведення годинників на літній час в Україні традиційно відбудеться в останню неділю березня. Цього року стрілки переведуть уперед у ніч з 29 на 30 березня о 3:00.

Українці цієї ночі спатимуть на годину менше, адже стрілки годинників одразу покажуть 4:00. "Телеграф" нагадає, на яких приладах потрібно переводити час та як правильно це зробити.

Перехід на літній час у 2025 році пройде як завжди, попри попередні розмови про його скасування. Закон про відмову від переведення годинників, який схвалили депутати, не запрацював, бо не був підписаний президентом. Тому ми й далі переводитимемо годинники двічі на рік.

Смартфони, планшети, комп'ютери та смарт-годинники з доступом до інтернету переведуть час самі. Це станеться завдяки світовій базі часових поясів, з якою працюють усі сучасні пристрої. Якщо на вашому гаджеті увімкнено автоматичне визначення часу, він сам оновить налаштування.

Україна й досі значиться в міжнародних базах як країна, де діють дві часові зони – зимова (UTC+2) та літня (UTC+3). Ніхто офіційно не повідомляв про зміни в цій системі. Тому власникам цифрових пристроїв нічого робити не потрібно – техніка все зробить сама.

Механічні годинники доведеться перевести вручну на одну годину вперед. Якщо сумніваєтесь у правильності часу, перевірте його на спеціальних сайтах, де показують точний час для різних країн.

Нагадаємо, раніше "Телеграф" писав, що перехід на літній час можуть скасувати в останній момент. Ситуація склалася нестандартна.