Не характер винен: чому після 50 років стає важче зберігати терпіння

Читать на русском
Автор
Чому з віком все менше хочеться терпіти чужі примхи Новина оновлена 23 червня 2026, 13:34
Чому з віком все менше хочеться терпіти чужі примхи. Фото Колаж "Телеграфу"

Тут впливає не лише стрес

Після 50 років багато людей помічають, що їм складніше зберігати спокій у повсякденних ситуаціях.Те, що раніше не викликало сильних емоцій, тепер може швидко дратувати.

Причиною цього часто стають шум, поспіх або зайві вимоги з боку інших людей. У результаті навіть дрібниці можуть здаватися більш напруженими, ніж раніше. Фахівці з "interia kobieta" пояснили, чому так може відбуватись.

Однією з головних причин є сон. У цьому віці він часто стає менш глибоким і більш переривчастим, тому організм не встигає повноцінно відновитися. Через це людина швидше втомлюється і гостріше реагує на дрібниці.

Чому з віком стає важче зберігати спокій
Чому після 50 років втрачається терпіння. Фото: На пенсії

Велику роль відіграє і накопичений стрес. За роки життя його стає більше, і він поступово знижує емоційну витривалість. У результаті навіть звичні ситуації можуть здаватися складнішими, ніж раніше.

Також змінюються пріоритети. Після 50 років багато людей менше готові терпіти конфлікти, порожні розмови або зайві зобов’язання. Це виглядає як втрата терпіння, але насправді часто є бажанням берегти власний спокій і час.

Нагадаємо, раніше "Телеграф" розбирався, що приховується за звичкою ніколи не запізнюватися.