Ми хочемо миру, а не умиротворення, — віцеспікерка Олена Кондратюк напередодні саміту НАТО

Читать на русском
Автор
rada.gov.ua Новина оновлена 06 липня 2024, 16:56

Основна думка, яку Україна хоче донести на саміті НАТО у Вашингтоні, полягає в тому, що ми хочемо миру, а не умиротворення.

Про це заявила віцеспікерка Верховної Ради України під час зустрічі зі спікеркою литовського Сеймасу Вікторією Чмілітє-Нільсен у Вільнюсі.

"Наше прохання максимальне: ми хочемо членства в НАТО. Ми вдячні Євросоюзу і 19 окремим країнам, в тому числі і Литві, і Сполученим Штатам, за укладені і підписані з Україною безпекові угоди. Але ми свідомі того, що повноцінний захист нам дасть тільки повноцінне членство в НАТО", — зазначила Олена Кондратюк.

"Разом з тим ми — реалісти. Запрошення до НАТО цього літа у Вашингтоні Україна не отримає. Відтак я солідарна з позицією президента Зеленського: український народ очікує від саміту НАТО конкретних рішень стосовно максимального забезпечення можливостей самостійно захистити себе — і світ! — від російської агресії. Ідеться і про сучасну зброю, і про засоби протиповітряної оборони", — наголосила українська віцеспікерка на зустрічі з литовською колегою.

Олена Кондратюк звернулася до Вікторії Чмілітє-Нільсен з проханням озвучити цю позицію на зустрічі спікерів країн НАТО, що передуватиме основному саміту. З української сторони участь у саміті спікерів братиме Руслан Стефанчук.

Крім того, українська віцеспікерка запропонувала порушити питання використання ППО, розташованого у сусідніх з Україною державах, для захисту українського неба у прикордонних регіонах.

Спікерка Сеймасу Литви Вікторія Чміліте-Нільсен зазначила: "Дуже важливо, щоб саміт НАТО продемонстрував, що шлях України до НАТО незворотній. Але так само важливо показати незворотний шлях до перемоги України у війні".

Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк перебуває з офіційним візитом у Литві на запрошення спікерки литовського Сеймасу Вікторії Чміліте-Нільсен. Олена Кондратюк представляє Україну на офіційних заходах із відзначення Дня державності Литви.