Треба подати заяву: хто з ВПО має право на виплату з березня

Читать на русском
Автор
736
Гривня
Гривня. Фото Відкриті джерела

Є певні нюанси

Україною передбачена фінансова допомога для ВПО. З 1 березня Уряд прийняв постанову, якою вніс певні правила призначення виплат.

Як нагадали в Мінсоцполітики, ще на пів року буде продовжено виплати для осіб, які не мають можливості працювати. Одним українцям гроші надходитимуть автоматично, а іншим — треба подати заяву.

Кому нараховуватимуть виплати для ВПО на пів року автоматично

  • для пенсіонерів, у яких станом на 1 січня 2024 року розмір пенсії не перевищує 9 444 грн (чотири прожиткових мінімуми для осіб, що втратили працездатність);
  • осіб з інвалідністю I чи II групи, дітей з інвалідністю віком до 18 років, тяжкохворих дітей (детальний перелік — у постанові);
  • дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа віком до 23 років, а також батьків-вихователів і прийомних батьків.

Які ВПО розраховують ще на 6 місяців виплати після подання нової заяви

Право на продовження виплати ще на 6 місяців за заявою мають:

  • малолітня дитина, яка прибула в нову громаду без супроводу законного представника;
  • вагітна жінка після 30-го тижня вагітності (27-го тижня вагітності — для жінок, яких віднесено до I—IV категорій осіб, постраждалих від аварії на Чорнобильській АЕС);
  • людина, яка втратила працездатність, але не має права на пенсійну виплату та /або отримує державну соціальну допомогу (за умови, що середньомісячний сукупний дохід на одну особу в такій сім'ї не перевищує 9 444 грн.

Окрім того, батькам, які не мають можливості працювати, доглядаючи дітей, держава надасть додаткову підтримку, якщо середньомісячний сукупний дохід на одного члена сім'ї не перевищує 9444 грн:

  • для осіб працездатного віку, які не працюють і доглядають за дитиною до 14 років;
  • або сімей, у яких виховується троє і більше дітей до 18 років (при цьому всі діти проживають в сім'ї й не виховуються в інтернатних закладах).

Такі сім'ї отримають допомогу, якщо проживають на території, де ведуться чи можливі бойові дії. Список таких територій можна дізнатись в наказі "Про затвердження Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією".

Окрім того, є також інші умови для нарахування виплати

Нарахування продовжиться:

  • для сім'ї, які проживають в умовно безпечних регіонах України, але в цих населених пунктах немає можливості віддати дитину до дитячого садочка, а навчання у школі відбувається онлайн або в змішаному форматі (офлайн та онлайн);
  • якщо людина працездатного віку не працює, але зареєструвалася в центрі зайнятості як безробітна чи така, що шукає роботу, і при цьому в сім'ї є діти, які відвідують садочки, школи, навчаються в закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти.

Допомога на 6 місяців здійснюватиметься також тим, хто доглядає за особою з інвалідністю I групи, дитиною з інвалідністю до 18 років, особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, особою, яка досягла 80-річного віку, або за тяжкохворою дитиною.

Нагадаємо, раніше "Телеграф" писав про те, що деяким особам Україна здійснюватиме компенсації у разі, якщо ті залишились без роботи.