Зробіть це і ваші рослини переживуть заморозки: три прості кроки
- Автор
- Дата публікації
- Автор

Заморозки можуть становити серйозну загрозу для деяких культур
Квітень в Україні продовжує дивувати примхами — різке похолодання та сніг змінили перші ознаки весняного тепла. Нічні заморозки вже вдарили й можуть завдати непоправної шкоди багатьом культурам та садовим деревам. Але є кілька простих кроків, які допоможуть захистити посадки та зберегти майбутній урожай.
Щоб рослини залишалися здоровими, а врожай не постраждав, треба вчасно реагувати на капризи. "Телеграф" розповів, які дії слід вжити.
Як захистити свій город від квітневих заморозків
Один із найнадійніших і найпростіших способів захистити рослини від квітневих заморозків — це мульчування. Цей метод особливо ефективний для овочів, розсади та молодих саджанців. Шар мульчі — з торфу, соломи, сухого листя, деревної стружки або навіть хвої допомагає утримувати тепло в ґрунті, не даючи кореневій системі переохолодитись при нічному похолоданні. Крім того, мульча допомагає стабілізувати мікроклімат навколо рослини та запобігає різким перепадам температур.

Другий крок – спорудження укриттів. Коли температура різко падає, особливо вночі, важливо створити для рослин тимчасовий бар’єр від холоду. Для цього використовують агроволокно, мішковину, плівку, пластикові ящики, перевернені відра або навіть картонні коробки – все, що допоможе утримати тепло біля землі.

Ще один спосіб, який допоможе врятувати врожай, – це дощування. Перед зниженням температури рослини оббризкують водою, найкраще робити це вночі. Коли температура падає нижче за нуль, волога замерзає, при цьому вивільняється тепло. Шляхом цього температура на поверхні рослини утримується і не опускається до рівня, коли рослини можуть постраждати..
"Телеграф" писав раніше, що збільшити врожай картоплі допоможе фольга. Дізнайтеся, як і коли її використовувати.