Чому народжені в 50–60-х роках не викидають старі килими та мотлох: відповідь психолога дивує
- Автор
- Дата публікації
- Автор
Деякі звички допомагають старшим людям легше переживати стресові ситуації та зберігати спокій
Багато людей, народжених між 1950 — 1960 роками, мають за звичку зберігати старі килими та інші речі, що може здаватись дивним молодому поколінню. Проте, насправді, вони мають логічне пояснення.
Про це в ексклюзивному коментарі "Телеграфу" розповів психолог, психотерапевт, член Европейскої ассоціації транзактного аналізу (EATA) Сергій Твардієвич. За його словами, такі схильності сформувались через те, що вони зростали і жили в складних умовах, а такі звички є способом їхньої психіки адаптуватись до непростих умов життя.
Психолог наголосив, що дивні на перший погляд пріоритети старшого покоління щодо зберігання різних елементів побуту сягають корінням у їхньє дитинство та юність. Адже вони постійно зіштовхувались з нестачею необхідних речей.
"Тут я б сказав, що ці звички мали логічне психологічне пояснення колись. Вони сформувалися у інших поколінь, тому що вони були пов'язані із виживанням, дефіцитами, чи то економічними, чи то соціальними, і слугували адаптивними механізмами", — зазначив Твардієвич.
За його словами, це виражається в деякій схильності таких людей до "накопичення". Саме тому вони зберігають по сьогоднішній день речі, які зберігали люди колись.
"Наприклад, зберігати килими або інші старі речі, зокрема, у вигляді будівельних матеріалів. Тому що раніше килим було складно купити і це вважалось дефіцитом. Зараз це дефіцитом не являється і тому для людей нинішнього покоління воно здається дивним", — резюмував Твардієвич.
Раніше "Телеграф" розповідав, в чому полягає унікальна перевага людей, народжених у 1945–65-х роках.