Підрив Курахівської дамби: де вже прибуває вода (карта)
- Автор
- Дата публікації
- Автор
- 3831
В районі дамби тривають бої
Мережею шириться інформація про нібито підрив Тернівської дамби Курахівського водосховища в Донецькій області. В результаті цього спостерігається підйом рівня води у населених пунктах, розташованих вздовж течії річки Вовча.
Про це повідомив начальник Курахівської міської військової адміністрації Роман Падун, пише Суспільне Донбас. За його словами, оглянути дамбу біля села Старі Терни наразі неможливо через обстріли.
"Нам відомо, що йде вода по селах, що розташовані біля Тернівської дамби. Характер пошкодження, критичність підтвердити не можемо. Огляд дамби не можемо здійснити через постійні обстріли станом на зараз", — сказав Падун.
За його словами, є дані, що вода підступає до населених пунктів Великоновосілківської громади. Проте деталей він не повідомив.
"Там йде вода так як, якщо шлюзи відкриваються. То ми констатуємо те, що дамба, ймовірно, пошкоджена", — підкреслив Падун.
Як пише видання "Новини Донбасу" з посиланням на джерела знайомі з ситуацією, вода у річці Вовча піднялася поки що на 1 метр. Водночас зазначається, що в селах Богатир, Олексіївка, Андріївка, Константинополь, які розташовані уздовж річки, підтоплень не зафіксовано.
Також видання пише, що 11 листопада близько 9 години ранку місто Курахове зазнало обстрілу. В результаті цього і було зруйновано Тернівську дамбу.
Своєю чергою доброволець 24 ОШБ "Айдар" Станіслав Бунятов з позивним "Осман" на своєму Telegram-каналі "Говорять Снайпер" повідомив, що росіяни підірвали Курахівську дамбу. За його словами, в результаті чого були підтоплені ряд сіл, проте дороги залишаються придатними до використання, але переміщення бронетехніки ґрунтовими дорогами навколо цих населених пунктів обмежено.
Що відомо про Курахівське водосховище
Це водосховище на річці Вовча у Покровському районі Донецької області. На березі розташоване місто Курахове. Площа водосховища ~16 км², довжина – 40 км, повний обсяг – 62,5 млн м³.
Воно було створено з метою охолодження Курахівської ТЕС, будівництво якої було розпочато влітку 1934 р. Перший енергоблок запущено в експлуатацію 6 липня 1941 р.
Нагадаємо, раніше "Телеграф" писав про те, що Курахівську ТЕС було розібрано на запчастини. Це зробили після того, як Росія зруйнувала міст, через який до неї постачали вугілля.