Ліки в Україні перевіряє приватна лабораторія голови Держлікслужби та співробітника СБУ: розслідування (оновлено)
- Автор
- Дата публікації
- Автор

У чиновників після цього почала з’являтися дорога нерухомість
Приватна лабораторія "Добробут-Лікілаб" одразу ж після реєстрації отримала багато замовлень від Держслужби України з лікарських засобів. Проте журналісти встановили, що цю лабораторію створено оточенням голови Держлікслужби та співробітника СБУ.
Про це йдеться у розслідуванні Bihus.Info. Зазначається, що власниками лабораторії офіційно вважаються Дмитро Устік та Ірина Пономаренко, які раніше працювали у сфері будівництва.
"Сам Устік в розмові з журналістами заявив, що він не розбирається в експертизах, бо "не є хіміком" і порадив звертатися до інших працівників. При цьому, власники привели журналістів до очільника Держлікслужби Романа Ісаєнка та працівника СБУ Валентина Оврамця, сферами роботи якого щонайменше до 2023 року була саме фармацевтика загалом і Держлікслужба зокрема", — сказано в матеріалі.
Коментар СБУ
Оновлено Як прокоментували у пресслужбі Служби безпеки України, співробітник СБУ, про якого йдеться в сюжеті, раніше був прикомандирований до Держлікслужби для здійснення контррозвідувального забезпечення. З вересня 2023 року його перевели на іншу посаду і зараз він не має стосунку до Держлікслужби. У СБУ наголосили, що цей чоловік не має відношення до лабораторії, про яку йдеться в матеріалі.
"Майно, яке перебуває у власності сімʼї та родичів цього співробітника, було набуте законним шляхом у результаті розвитку бізнесу, який вели кілька поколінь родини – зокрема, як його батьки, так і батьки дружини. Воно належним чином оформлене та задеклароване", — зазначили у пресслужбі.
Окремо наголошується, що Служба безпеки організувала зустріч авторів сюжету зі співробітником Служби. Він надав усі необхідні роз'яснення та відповів на запитання редакції. Свої слова чоловік підкріпив відповідними документами.
Зазначається, що Устік колись виконував роботи на одному з об’єктів родини Оврамця, а Пономаренко пов’язана з Ісаєнком, оскільки їхні родини родом з одного села.
Крім того, журналісти дізналися, що лабораторія зареєстрована у приміщенні, яке належить тещі Оврамця. Розслідувачі також вказують на те, що після запуску лабораторії у його сім’ї почали з’являтися дорогі активи, серед яких будинок у Києві, ділянку біля Буковеля та в передмісті Києва.
Як повідомлялося раніше, українці все більше висловлюють стурбованість щодо непрозорості влади та корупційних схем у державних структурах. Водночас громадський тиск на владу боротьби з корупцією продовжує зростати.