Україні треба, щоб "золотий вік" Євросоюзу закінчився? Названо три чинники минулого добробуту ЄС
- Автор
- Дата публікації
- Автор

Євросоюз має бути розвалений, а на його уламках — створено новий блок з Україною
Промова віцепрезидента США Джей Ді Венса на безпековій конференції в Мюнхені стала стусаном для Європи, покликаним розворушити ЄС, який десятки років перебував у стані спокою і вже пережив свій "золотий вік". На місці Євросоюзу має виникнути нове утворення, куди б увійшла й Україна.
Про це в інтерв’ю "Телеграфу" розповів співзасновник Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова, керівник Центру конституційного моделювання Геннадій Друзенко. Він назвав три кити, на яких тримався добробут Євросоюзу.
Більше читайте у публікації: "Перший пішов: кандидат в президенти Друзенко про політичну рекламу, "кидок" Трампа і програш у війні".
За його словами, зараз він дав би не більше 50%, що ЄС переживе нинішню каденцію президента США Дональда Трампа.
— Вся формула успіху Європи була дуже проста: американська мілітарна "парасолька" (можна не витрачатись на безпеку, нехай американці платять), дешеві російські енергоносії та Китай, тобто дешева робоча сила. В одну мить ці три складові успіху розлетілися, — каже політолог. — В нульові роки ЄС весь час збільшувався, а виявилося, що у нього, як і у нас, життя підійшло до каси, а платити нема чим.
На думку політичного експерта, Україна навіть опинилася в кращій ситуації: ми перехворіли, і у нас з'явився імунітет.
— Ми готові жити в цьому новому світі хижаків. Бо ми перші потрапили в цю турбулентність. А Європа, як та багата пенсіонерка: раптом пенсія припинилась, а вона не готова знову почати працювати. І Україні треба цим користатися, — вважає Геннадій Друзенко.
Він вважає, що Україна має бути зацікавлена не входити в ЄС.
— Макрон зібрав саміт, і ці імпотенти не змогли ні про що домовитись. Нам треба розвалювати Євросоюз і створювати новий блок. Британія, Скандинавія, Балтика, Україна, Польща – це життєздатна конструкція. Є шанс створити щось нове, як після війни. Хто міг подумати, що країни, які століттями воювали [один проти одного], раптом зроблять Євросоюз? Бо з'явилися люди, які думали "out of the box". І зараз потрібні люди, які вміють думати стратегічно, — наголошує керівник Центру конституційного моделювання.
На його думку, проблема Європи в тому, що там нема особистості масштабу де Голля або Черчилля.
— Там є високопоставлені чиновники. Поки поїзд їде рейками, машиніст може пити, спати, гуляти. А раптом виїхали на бездоріжжя. І тут треба двома руками тримати кермо і чітко знати, куди ти хочеш виїхати. А вони на це не спроможні. І тут Україна стає потрібна Європі. Боюсь, що "золотий вік" Євросоюзу закінчився. В одну мить – підсумував Геннадій Друзенко.
Нагадаємо, раніше він пояснив "Телеграфу" ставлення Трампа до України.