Нема єдиного фронту? Європейський політолог назвав найгірший для України сценарій переговорів
- Автор
- Дата публікації
- Автор

Україна буде змушена зробити неможливий вибір
Оскільки Кремль не відмовляється від ідеї завершити війну на своїх умовах, українським лідерам доведеться вирішити: готові вони бути частиною спроб досягти хоча б припинення вогню, навіть якщо ці спроби почалися з помилкового кроку, або ж відкинути їх.
Про це в коментарі "Телеграфу" розповів Горан Лоянчіч — сербський конфліктолог, який понад 12 років працював консультантом норвезького Центру імені Нансена і розробляв програми миротворчості на Балканах. Він пояснив істинні мотиви поведінки президента США Дональда Трампа.
Більше читайте у публікації: "Трамп не збирався домовлятись із Росією без України, — балканський конфліктолог про тонкощі переговорів".
— Попри поширену думку, Трамп ніколи не мав наміру укладати угоду з Росією без участі України. Було наївно вірити, що його аналітичні центри були настільки дурними та безвідповідальними, — каже політолог. — Зустрічі, які представники Трампа нещодавно мали з російськими колегами, є звичайною практикою в переговорах, адже сторони конфлікту та потенційні посередники повинні розв'язати свої питання перед початком основних переговорів, якщо вони прагнуть створити довіру для чесного діалогу, — говорить експерт.
Натомість, за його словами, реакція ЄС на ці зустрічі не має нічого спільного з присутністю України за цим столом. Їх турбує власне місце.
— Реальна проблема для України полягає в тому, що більше нема єдиного фронту її прихильників. Найгірший сценарій для України — це коли різниця між США та ЄС поглиблюється до рівня структурної незгоди, бо тоді Україна буде змушена зробити неможливий вибір між колишніми союзниками. Я дуже сподіваюся, що цього не трапиться, адже це буде саме тою ситуацією, в якій Україна стане надзвичайно вразливою, — говорить Горан Лоянчіч.
Сербський конфліктолог висловив сподівання, що США та ЄС зрозуміють, що їхня головна мета — найкраще захистити інтереси України, але він не надто оптимістичний щодо цього.
Раніше політолог Олег Саакян пояснив "Телеграфу", як Трамп піднімає ставки для Росії.